Golfový rezort Black Stork informoval o pripravovaných novinkách, rozvoji golfového rezortu so širokou paletou voľnočasových aktivít aj o investíciách zameraných na bývanie v súlade s prírodou. Rezort počas roka pripravuje mnoho zaujímavých sprievodných akcií a turnajov, napríklad Majstrovstvá Lomnického golfového klubu či prestížny turnaj pre juniorov od 12 do 21 rokov FALDO SERIES Slovakia Championship. 

Jedným z najznámejších podujatí je turnaj s výrazným charitatívnym rozmerom Charity Golf Cup pod záštitou Petra Bondru a hráčov z NHL. Tento rok 3. augusta sa uskutoční už 12. ročník a účasť prisľúbili okrem známych hokejistov aj Adela Vinczeová, Milan Lasica, Milan Kňažko, Ady Hajdu a ďalšie známe slovenské osobnosti.

Popri všetkých spomenutých aspektoch má rezort mimoriadne priaznivý dosah aj na okolitú faunu a flóru – v roku 2015 ukončený monitoring životného prostredia potvrdil, že vďaka vplyvu golfového ihriska vzrástla od posledného monitoringu v roku 2007 biodiverzita územia ihriska aj priľahlej časti ochranného pásma TANAP-u.

Našim cieľom je popularizácia tohto krásneho športu a vytvorenie takých podmienok, aby golf mohlo hrať čo najviac ľudí vyznávajúcich zdravý životný štýl. Je to typ športu pre všetky vekové kategórie a s výnimkou toho, že má nespochybniteľne kladné účinky na fyzickú kondíciu, zlepšuje tiež koncentráciu a harmonizuje telo i ducha,” povedala na tlačovej konferencii Sylvia Hrušková, generálna riaditeľka Golfového rezortu Black Stork Veľká Lomnica. Podporujúc túto filozofiu je vstup na golfové tréningové plochy (kryté odpalisko, chipping area a putting green) bezplatný pre každého hosťa, aj pre úplných začiatočníkov. Na golfovej recepcii záujemcom vysvetlia základné postoje a zapožičajú aj golfové palice či výstroj. 

Black Stork chlapec
zdroj: Golfový rezort Black Stork

Golf Rezort Black Stork sa rozvíja a napreduje aj v smere developmentu, o čom svedčí privátna a komerčná výstavba, ako aj predaj pozemkov. Pozemky v pokojnej, priestrannej štvrti sú určené na bežné alebo rekreačné bývanie. Stavebné pozemky, exkluzívne a výnimočné vďaka svojej polohe a nádherným výhľadom, spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky. Ako bonus majiteľ získa celoživotné členstvo v Lomnickom golfovom klube. Obmedzenia architektonických návrhov pri výstavbe sa týkajú len výšky, sklonu strechy a povrchovej úpravy domov.  

- Reklama -