Okrem dôležitej udalosti na Slovensku, D+D REAL Slovak Championship 2019, sa tento predĺžený víkend v klube TPC Twin Cities v americkej Minnesote odohráva turnaj 3M Open. Slovensko tu reprezentuje Rory Sabbatini a pole je plné silných mien svetového golfu.

Po prvom kole vedie leaderboard Američan Scott Piercy. Jeho výsledok je osem rán pod par ihriska. Nasledovaný je troma hráčmi, ktorí sa delia o druhé miesto. Hideki Matsuyama, Adam Hadwin a Sam Saunders zahrali kolo na -7.

Prvé kolo 3M Open Hideki Matsuyamu

Dôležitým okamihom tejto sezóny je dobrý výsledok amerického golfistu Tonyho Finaua, ktorý v tomto roku za sebou zatiaľ nemá žiadne významné úspechy. Finau sa s Brysonom DeChambeauom po mnohých neúspechoch dokázal po prvom kole 3M Open dostať na delené ôsme miesto s výsledkom -5. Svetová dvojka Brooks Koepka je zatiaľ na delenom 15. mieste s dobrým základom -4.

Prvé kolo Brooksa Koepku

3M Open určite v prvom kole nesadol Slovákovi Rorymu Sabbatinimu. Zatiaľ je na chvoste rebríčka. Obsadil 144. priečku leaderboardu. Zahral 4 rany nad par ihriska. Určite nejde o neprekonateľný výsledok a je potrebné veriť, že sa mu ho v druhom kole podarí napraviť a dostať sa cez cut. Utešiť ho môže ale tiež slabší výsledok Phila Mickelsona. Ten ho predbehol len o jednu ranu a umiestnil sa zatiaľ na delenom 135. mieste.

Kompletné výsledky 1. kola 3M Open nájdete tu.

- Reklama -