Bryson DeChambeau zahral v piatok bezchybné kolo, kde absentovalo akékoľvek bogey a podarilo sa mu až 9 birdie. Poskočil tak o osem priečok na vásledok -14 a s náskokom dvoch rán sa ujal vedenia turnaja. Druhý s výsledkom 12 rán pod par skončil Kanaďan Adam Hadwin.

Líder turnaja zažíva pozítívne momenty. “Kedykoľvek zahrám pár puttov dlhších ako 20 stôp, naleje to do mňa veľa sebadôvery pre hru,” reagoval Bryson na niektoré zo svojich dlhých puttov na birdie. “Aj keď som zahral veľa puttov, nebudem to brať ako samozrejmosť. Dnešok ma ale inšpiroval k tomu, aby som bol cez víkend ešte lepší,” uzavrel nadšene DeChambeau.

Druhé kolo 3M Open Brysona DeChambeaua

Scott Piercy, ktorý po prvom kole obsadil prvé miesto, počas druhého dňa prepadol o dve priečky a momentálne je na delenom treťom mieste spolu s ďalšími troma hráčmi. Popri štyroch birdie a jednom eaglovi pokazil 5 jamiek, kde dal len bogey.

Na delenom 11. mieste sú zatiaľ viacerí prominentní hráči, ako napríklad Tony Finau a Hideki Matsuyama. Obaja s pekným výsledkom -8 po dvoch kolách. O dva údery je na tom zatiaľ horšie Patrick Reed, minuloročný víťaz majoru Masters.

3M Open: Finau sa konečne našiel, Sabbatinimu sa nedarilo (+video)

Cut bol po druhom kole na hodnote -3 a Brooksovi Koepkovi, momentálnej svetovej dvojke, sa ho tesne podarilo prekonať. Problémy mal najmä na poslednej jamke, kde namiesto piatich úderov zahral úderov až osem. Podobne skončili Jason Day alebo Patton Kizzire. Zahrajú si aj tretie a štvrté kolo. Cutom neprešli také mená, ako Phil Mickelson alebo Cameron Champ.

Jason Day a jeho druhé kolo 3M Open

Cutom sa bohužiaľ nepodarilo prejsť ani nášmu Rorymu Sabbatinimu. Jeho výsledok +4 bol od čiary relatívne ďaleko. V druhom kole zahral až 6 birdie jamiek. Siedma jamka bola však za bogey, ôsma dokonca double bogey. To najhoršie nastalo na poslednej päťparovej jamke, kde potreboval až osem úderov.

Kompletné výsledky nájdete na stránkach PGA Tour.

- Reklama -