Golf je nádherný šport, v rámci ktorého si každý z nás nájdete 100 vecí, ktoré miluje a prečo ho nevie dostať z hlavy. Je tu ale aj odvrátená strana golfu. Veci, ktoré zhoršujú zážitok z hry, neznášame ich alebo sú len hlúpe a na smiech. Prejdite si s nami 10 najhlúpejších vecí v golfe.

1. Vagabundi na ihrisku

zdroj: FIALA/EPA/REX/SHUTTERSTOCK

Našťastie je za nami doba, kedy sa po greenoch preháňali hrdinovia slovenského “biznisu”, ktorí mali svoje bagy vykladané diamantmi a palice zo zlata. Na ihrisku sa nevedeli chovať a normálnych ľudí len odháňali od tohto krásneho a dostupného športu. Aj napriek tomu, že veľa týchto hrdinov sa už prechádza len po tráve na vychádzkovom dvore leopoldovskej väznice, občas sa podobná povaha na ihrisku vyskytne. Verme, že golf bude v budúcnosti už naozaj len krásnym športom bez účasti vagabundov.

2. Covery na železá

zdroj: https://craftsmangolf.com

Novým trendom internetového golfového biznisu je predávať headcovery na železá. Vážne? Železá a wedge sú predsa palice, ktorými máte vysekávať divoty a po hre majú byť špinavé a po istom období aj patrične ošúchané. Naleštené železá patria do predajne alebo do obývačky golfistu, ktorý golfistom nie je. Treba si zaužívať čistiacu rutinu vždy pri odchode z ihriska. Ale covery na železá? Určite nie!

3. Počítanie so vzdialenosťou na cvičnom odpalisku

Driving range je miesto, kde máte trénovať svoj golfový švih a zažiť možno nejakú zábavu s priateľmi. Posledná vec, ktorá je dôležitá pre reálne golfové podmienky, je vzdialenosť, akú zahráte s cvičnými loptičkami. Sú to loptičky z iného materiálu a s inými vrstvami, ako má tá vaša v bagu, ktorá je oveľa drahšia. Iné správanie sa cvičnej loptičky je samozrejme dôvodom, prečo ich pri tréningu hráči PGA Tour nepoužívajú.

4. Tee time po 10 minútach

Tu sa niektoré ihriská prepočítali. Veľmi jednoduchou matematikou zistíme, že veľké ihrisko by sme mali zahrať za 180 minút. Úprimne, kedy sa vám to podarilo? Prečo potom niekedy vznikajú na ihriskách zápchy?

5. Mulligany

Jednou z najkrajších vecí na golfe je to, že musíte zápasiť s vlastnou slabosťou. Kvôli stresu, zlému postoju alebo švihu sa nám veľakrát nepodarí ani rana z tee. Golf nás naučí zodpovednosti za svoje chyby a vie nás teda poriadne vytrestať. Prijať tieto pohlavky je povinnosťou každého golfistu.

6. Drahé markovátka

zdroj: Uptown Diamond

Táto hlúposť je veľmi individuálna. Niektoré zodpovedné typy golfistov sú schopné dlhé roky vlastniť a používať drahé a cenné markovátko. Je však pekným zvykom, že keď na jeho úschovu nemáte pevný systém, tak ho takmer určite stratíte. Vtedy vám nepomôže na greene ani týčko, ktoré by zavadzalo, ale siahnete do svojho bagu a vytiahnete určite ďalšie lacné markovátko. Výnimka však v tomto prípade potvrdzuje pravidlo.

7. Samozvaní tréneri

Poznáte tie typy golfistov, ktorí po dvoch rokoch pobehujú po drivingu a radia svojim kolegom super vychytávky? Pozor na nich. Ak zvládnete základy hry a následne si nájdete vlastný dobrý systém a techniku, nenechajte sa rozhodiť radami človeka, ktorý na to nemá papier. Veď najväčším omylom v golfe, aj po 20 rokoch hrania, je známe tvrdenie “Už to viem.”

8. Brodenie sa za loptičkou

Môžete si kúpiť vyťahovátko na loptičky, ktoré sa vám podarí odpáliť do vody. Môžete. Nerobte to. Loptička síce nie je najlacnejšia, ale za koľko eur ste ochotní predať svoju dôstojnosť? Radšej si choďte kúpiť vrecko lake balls, ale nešaškujte na ihrisku vyzliekaním sa, brodením sa vo vode a vyťahovaním utopených loptičiek kadejakými vynálezmi.

Veríme, že veľa z hlúpych vecí v golfe sú len výnimkami. Golf je nádherný šport, kde sa k sebe hráči väčšinou správajú veľmi pekne, férovo a priateľsky. Ak máte ale aj vy nejaké hlúpe veci, ktoré vás na greenoch vytáčajú, určite nám napíšte!

- Reklama -