Ako zasiali, tak žnú. Či ako by sme mohli túto obrovskú skutočnosť nazvať? Kto sleduje dianie v GK Agama, tak vie, že sa nevenujú len zdravým golfistom, ale aj ľuďom s telesným postihnutím. Založili Slovenskú golfovú asociáciu hendikepovaných a vďaka prezidentovi SKGAH Peťovi Lenčešovi sa podarilo zakúpiť Paragolfer.

Jedna vec je mať myšlienku, potom pre ňu nadchnúť niekoho, zohnať prostriedky a v neposlednom mieste nájsť ľudí, budúcich golfistov. V Agame toto všetko skĺbili a s veľkou radosťou predstavujú prvých slovenských hendikepovaných golfistov, ktorí v septembri úspešne absolvovali golfový kurz a získali Zelenú kartu. Sú nimi Peter Zaťko a Adrián Ďurček. Aďo má navyše cukrársku výrobu, a tak na akcii Rock for Friends si mohli pochutiť na jeho neskutočne dobrých výrobkoch.

Paragolfer Agama
Paragolfer Agama

Peťo Zaťko je zas známe meno čo sa týka športovcov s telesným postihnutím, nakoľko reprezentoval Slovensko na Olympiáde v Pjongčangu v carlingu na vozíku. Chalanom to veľmi ide, a hlavne ich to baví, čo je super. Ale vôbec to vraj nebolo jednoduché, veď golf zo začiatku nejde nám zdravým, a to berieme mnoho vecí ako samozrejmosť.

Podpora hendikepovaných golfistov v Agame

“Klobúk dole chalani, veríme, že sa stanete vzorom pre mnohých ľudí, že keď sa chce, tak sa dá. A ďakujeme aj za krásny pocit, ktorý aj vďaka vám máme možnosť precítiť, a to keď naša práca dáva zmysel,” uzavrela Petra Dzuriková, prezidentka GK Agama.

- Reklama -