Už budúci týždeň, od 4. do 7. júla, sa bude na ihrisku Legend v Penati Golf Resort hrať turnaj D+D REAL Slovakia Challenge ako súčasť Challenge Tour. Celkový balík peňazí, ktorý sa bude rozdeľovať pre zúčastnených hráčov, bude 200 000 Eur. Na turnaji bude štartovať až 8 Slovákov a 12 českých hráčov.

Pod slovenskou vlajkou budú na turnaji hrať PRO hráči Michal Brezovský, Ján Friesz, Adam Puchmelter a Peter Valášek, ktorý v týchto dňoch odohral poľský turnaj Polish Open by John Deere v Gradi Golf Club. Umiestnil sa na 32. mieste.

Peter Valášek na českom D+D REAL Czech Challenge

Zahrajú si aj amatéri zo Slovenska. Na odpalisko sa postaví Sebastian Vida, Lukáš Zušťák, Pavol Mach a Branislav Lučanský, ktorý získal divokú kartu Challenge Tour na turnaji Penati Pro-Am Classic.

Odpal Braňa Lučanského

Na turnaji sa predstaví tiež český PRO hráč Tomáš Beck. Vzhľadom k tomu, že Beck trénuje na ihrisku GGGR Skalica, môžeme ho považovať s úsmevom a vtipom za polovičného 9. slovenského hráča na turnaji.

Tomáš Beck tento rok obhájil titul na Penati Pro Am Classic

Hráči samozrejme neobídu ani najdlhšiu jamku v Európe. Ide o šesťparovú 15. jamku, ktorá je dlhá celých 716 metrov. Tento rok sa bude hrať už štvrtý ročník tohto turnaja.

- Reklama -