Víťaz U.S. Open z rokov 2017 a 2018 Brooks Koepka sa počas tlačovej konferencie pred dôležitým majorom pustil do svojich súperov. Reagoval na otázku, čo si myslí o sťažnostiach hráčov na podmienky na ihrisku Pebble Beach.

Ku kritikom podmienok sa pridal napríklad aj čerstvý víťaz The Memorial Torunament 2019 Patrick Cantlay, ktorý na Instagrame komentoval okolie greenov Pebble Beach Golf Links, kde je podľa niektorých hráčov prerastená a hustá tráva.

View this post on Instagram

Pebble beach going to show its teeth next week?

A post shared by Patrick Cantlay (@patrickcantlay) on

Cantlayova kritika okolia greenov

Koepka na tlačovej konferencii zareagoval na otázku redaktora, ktorého zaujímalo, prečo sa oproti iným hráčom tak málo sťažuje na Pebble Beach. “Myslím si, že jediný dôvod, prečo si sťažujú je, že každý musí hrať na tom istom golfovom ihrisku,” odpovedal Koepka. “Ničím ich ale ihrisko vzájomne nediskriminuje. Na niektorých veciach nezáleží, keď trafíte každú fervej a dostanete sa na green, však? Takže zjavne ostatní nerobia to, čo majú robiť. Asi nehrajú dosť dobre,” doplnil.

Tlačová konferencia Brooksa Koepka pred U.S. Open 2019

“Nie som ten, ktorý by sa sťažoval, ospravedlňujem sa. Nezáleží na tom. Nikto nechce počuť nikoho výhovorky. Považujem za nepríjemné, že keď hrám s chlapcami, tak hádžu palicami alebo si sťažujú, aké zlé je golfové ihrisko. Nechcem to počuť. Je mi to jedno. Je to niečo, s čím sa musíme vyrovnať. Ak budete hrať dosť dobre, nemali by ste mať problém,” rázne uzavrel rozhorčený Brooks Koepka.

- Reklama -