Už zajtra oficiálne začína jedna z najväčších golfových udalostí roka, jeden zo štyroch major turnajov a najstarší z nich. The Open bude hostiť najlepších hráčov sveta, vrátane svetovej dvojky Brooksa Koepku a súčasnej legendy Tigera Woodsa.

Títo dvaja špičkoví hráči medzi sebou priznali isté problémy. Komentár k tomu unikol Tigerovi počas tlačovej konferencie. Ten priznal, že Koepkovi ponúkol možnosť si s ním zahrať tréningové kolo. Brooks na to nereagoval a Woodsa to očividne zasiahlo. “Povedal som mu ‘Hej kámo, nevadí ti, keby som sa k tebe pridal a zahrali sme si spolu tréningové kolo?’ Nič mi na to ale neodpovedal,” s úsmevom popísal situáciu Tiger Woods.

Správanie Brooksa Koepku sa zdá byť v kontexte niektorých faktov pochopiteľné. Kedík svetovej dvojky má veľké skúsenosti s ihriskom Royal Portrush, kde je aj členom klubu. “Pozná tu miesta, ktorým je lepšie sa vyhnúť a naopak, kde je dobré hrať. Budem tento týždeň určite oveľa sebavedomejší,” zdôveril sa s veľkou pomocou kedíka Brooks Koepka. Naopak, Tiger Woods na tomto ihrisku ešte údajne nikdy nehral.

Tak zásadný stret veľkých hráčov si samozrejme vyžaduje strategické plánovanie na oboch stranách. Spoločné tréningové kolo by mohlo zapríčiniť vzájomný únik informácií alebo tipov a grifov na hru počas ostrých kôl.

- Reklama -