PGA Tour oznámila zaradenie turnaja na tropických Bermudách v Port Royal Golf Club. Toto ihrisko bolo zaradené do top 100 svetových golfových rezortov. Turnaj spestrí program PGA Tour na prelome jesenných mesiacov od 31. októbra do 3. novembra 2020.

V kalendári PGA Tour sa pre tento turnaj uvoľnilo miesto po presunutí Sanderson Farms Championship, ktorý sa po novom uskutoční už v septembri. “Sme nadšení, že môžeme pridať Bermudský šampionát na PGA Tour od budúcej sezóny,” povedal Ty Votaw, výkonný viceprezident International PGA Tour. „Bermudy sú príťažlivým celoročným cieľom a hráči si na jeseň užijú ich návštevu. Turnaj bude skvelou príležitosťou predviesť Bermudy, krásnu ostrovnú destináciu, ktorá stelesňuje skutočnú pohostinnosť, celému svetu,“ dodal Votaw.

Zane DeSilva, minister cestovného ruchu a dopravy, zhodnotil prítomnosť PGA Tour: „Sme radi, že môžeme privítať PGA Tour a jeho profesionálnych golfistov na Bermudách. Zatiaľ čo Port Royal Golf Club v Southamptone, ktoré navrhol Robert Trent Jones a otvorili ho v roku 1970, bude slúžiť ako hostiteľské ihrisko, celé Bermudy budú pripravené prezentovať hráčom, ich rodinám a divákom našu legendárnu pohostinnosť. Port Royal hosťoval Grand Slam, špeciálnu akciu pre víťazov celoročných major turnajov, od roku 2009 do roku 2014.“

Hlavným partnerom turnaja do rok 2023 je Bermuda Tourism Authority.

- Reklama -