Hviezdny tréner Hank Haney, ktorý v minulosti trénoval aj Tigera Woodsa, sa dostal do problémov kvôli výrokom v rozhlasovom vysielaní SiriusXM Radio. Stalo sa tak pri rozhovore na tému nadchádzajúceho ženského majoru U.S. Women’s Open.

Od 30. mája do 3. júna prebiehal jeden z vrcholov sezóny ženského golfu U.S. Women’s Open v Country Club of Charleston. Počas rozhovoru v rádiu, ktorý prebiehal ešte pred ukončením turnaja, Haney veľmi nemiestne poukazoval na to, že nepozná žiadnu golfistku, ktorá na turnaji štartuje. Dokonca sa vyjadril, že ani netuší, že sa hrá nejaký U.S. Women’s Open.

Ešte väčšie prekvapenie prišlo, keď sa vyjadril, že tento major turnaj vyhrá určite nejaká Kórejka. “Predpovedám nejakú Kórejku,” povedal presne Haney. “Neviem vymenovať ani šesť hráčok LPGA Tour. Možno ale áno. Dokážem to s ‘Lee’, ak by som nemusel povedať krstné meno. Tých je tam veľa,” zhodnotil veľmi nevhodne Haney v rozhovore. Následne pokračoval ešte s pár urážkami na margo ženského golfu.

“Neviem vymenovať ani šesť hráčok LPGA Tour.”

Po niekoľkých napomenutiach a po kritike zo strany hráčok LPGA sa Haney prostredníctvom Twitteru ospravedlnil. Nasledovali však ďalšie vykrúcania sa a snaha o zbavenie sa viny za svoje vyjadrenia. Veď posúďte sami.

Haney sa dokonca pustil aj do svojho bývalého zverenca a zamestnávateľa Tigera Woodsa.

Výsledky U.S. Women’s Open 2019 nájdete tu. Zvíťazila hráčka Jeongeun Lee6, zdieľané druhé miesto obsadili Angel Yin, So Yeon Ryu a Lexi Thompson.

- Reklama -