Írsky hráč Rory McIlroy si pripísal na svoje konto druhé víťazstvo v tomto roku. Po skvelom triumfe na The Players pokoril aj RBC Canadian Open. Tretie kolo nasvedčovalo veľký súboj v nedeľnom finále. Ten sa ale nekonal. McIlroy suverénne odstavil súperov na vedľajšiu koľaj.

V kanadskom Hamilton Golf & Country Clube v poslednom kole dokonca koketoval s tým, že dosiahne magickú hranicu 59 úderov. Nakoniec to zvládol na fantastických 61 rán. Favoriti turnaja Shane Lowry a Webb Simpson sa tak podelili o druhé miesto, delené 4. obsadili Brandt Snedeker a Matt Kuchar.

Zostrih z finále RBC Canadian Open

McIlroyovi pomohol možno aj malý talizman. Po ponuke kanadského fanúšika na odpalisku prvej jamky, aby si zobral kanadskú jednodolárovku, mu Rory ukázal, že má svoju vlastnú. “Celý týždeň som si ňou markoval loptičku. Možno preto bude musieť odísť z Kanady spolu so mnou,” zažartoval Rory. Mincu dostal už v utorok od jedného Kanaďana. “Povedal som si, prečo nie? Všetko môže pomôcť,” uzavrel McIlroy.

“Netuším, aký golf dnes hral Rory. Bolo to neuveriteľné,” nechápal jeho výkon Shane Lowry, ktorý s Webbom Simpsonom obsadil druhú priečku.

Kompletné výsledky RBC Canadian Open si môžete pozrieť tu.

- Reklama -