Patrickovi Cantlayovi vo výhre na Memorial Tournament presented by Nationwide pomohla rada legendárneho Jacka Nicklausa. Vďaka druhej výhre na PGA Tour sa Cantlay umiestnil na aktuálnej 6. pozícii FedExCupu.

Cantlay ukončil finálové kolo Memorial Tournamentu s výborným skóre 64. Práve posledné kolo intenzívne sledovala aj legenda golfu Jack Nicklaus. Neskôr vyšlo najavo, že kontroloval, či Patrick Cantlay uposlúchne jeho radu, ktorú mu dal v piatok v Muirfield Village.

“Relaxovať, zabaviť sa a ísť vyhrať turnaj.”

“Bol som tam v piatok na obed po rannom kole, on ma odchytil stranou a povedal, že tam musím ísť a užiť si to. Že keď tam budem, mám sa pozerať okolo seba, na ľudí, ktorí si to užívajú a uvedomiť si, že to je dôvod, prečo som tam. Relaxovať, zabaviť sa a ísť vyhrať turnaj,” vyrozprával Cantlay pozadie Nicklausovej rady.

To najzaujímavejšie z Cantlayovho finálového kola na Memorial Tournament

O špeciálnom vzťahu Nicklausa ku Cantlayovi vypovedajú aj ich predchádzajúce prepojenia. Pred pár rokmi ho Nicklaus pozval do svojho domu, kde spoločne strávili asi hodinu a pol budovaním stratégie na turnaj.

Nicklaus tiež zhodnotil, že Cantlay mu v mnohých ohľadoch pripomína jeho v mladšom vydaní.

Aktuálne výsledky PGA Tour nájdete tu.

Pozrite si aj TOP 5 úderov na Memorial Tournament tu.

Ako hodnotí Memorial Tournament Tiger Woods? Dozviete sa tu.

- Reklama -