Výťažok v hodnote 28 212 € z 12. ročníka charitatívneho golfového turnaja putuje priamo pre telesne a mentálne postihnuté deti prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana a projektu “Hodina deťom”. Za 12 rokov projekt venoval priamo deťom, ktorých osud je skúšaný ťažkým postihnutím, viac ako 237 800 €.

Vyvrcholením turnaja bolo odovzdanie vyzbieranej sumy peňazí do rúk prítomným deťom, zástupcom nadácii a občianskych združení. Symbolické šeky do hodnoty 2 000 € prevzali rodičia s deťmi priamo z rúk Petra Bondru, Mira Šatana, Richarda Lintnera, Adely Vinczeovej a ďalších.  Šek v hodnote 5000 € prebrala Zuzana Horváthová, manažérka projektu Hodina deťom.

Golfový turnaj prišli aj tento rok podporiť známe tváre slovenského športu a šoubiznisu. Golf si zahrali okrem Petra Bondru, Mira Šatana, Richarda Lintnera, Marka Daňa, Martina Cibáka,  Jána Lašáka aj Daniela Hantuchová a osobnosti kultúrneho života Milan Lasica, Milan Kňažko, Ady Hajdu, Martin Mňahončák, Filip Tuma a Adela s Viktorom Vinczeom. Športovci darovali do dražby časť svojho športového oblečenia, hokejisti dresy, hokejky a helmy.  

ČIERNY BOCIAN pod záštitou Petra Bondru priniesol deťom rekordných 28 212€. Výťažok z 12.ročníka CHARITY GOLF CUP…

Uverejnil používateľ Golf Tatry Nedeľa 4. augusta 2019

Pri dražbe svojich červených šiat z ChartShow sa Adela spýtala, či vydražené dresy hokejistov boli prepotené. Daniela Hantuchová venovala do dražby raketu “samohrajku” za 500 €.

Najviac ocenený opäť hokejový dres Mariána Hossu za 1000 €, Orechovica vlastnej výroby Adyho Hajdu sa zastavila na cene 300 € a figovník “vyšší ako Zdeno Chára” z vlastnej produkcie Milana Kňažka za 150 €. “Odvážnejší sa môžu aj figovým listom prikryť,” uzavrel Kňažko.

Víťazom turnaja sa stali 2 flajty s rovnakým počtom rán 61 (Par ihriska je 72) s kapitánkou Adelou Vinzeovou (zároveň víťazi v kategórii “Netto” – prepočet na HCP)  a kapitánom – hokejistom Phillipom Johanssonom. V kategórii netto Na druhom mieste flajt Jána Lašáka a Marka Daňa.

Systém hry “texas scramble”, kde sa vždy hrá tá najlepšie padnutá golfová loptička, umožňuje, aby sa do hry zapojili aj menej  zdatní hráči a tak nadšenci golfu tak prostredníctvom golfu spojili príjemné s užitočným.

Tento rok náš charitatívny turnaj pomohol deťom a občianskym združeniam vo výške viac ako 28 tisíc eur. Ďakujem všetkým za účasť a podporu. Znova sa potvrdilo, že ľudia, ktorí na turnaj prišli, ukázali  veľké srdcia a ochotu pomôcť,” povedal dojatý Peter Bondra, ktorý bol pri koordinovaní celej akcie precízny, profesionálny a vždy prítomný tam, kde to bolo potrebné.

“Počas 9-ročnej spolupráce Charity Golf Cup priniesol viac ako 61 000 €  na projekty trávenia voľného času, na pomoc deťom v sociálnej núdzi a deťom so zdravotným hendikepom,” povedala Zuzana Horváthová, manažérka projektu Hodiny deťom.

Organizátorom i osobnostiam, ktoré takýmto spôsobom pomohli Hodine deťom, patrí veľká vďaka.

- Reklama -