DeChambeau je známy ako hráč, ktorý ku golfu pristupuje priam inžiniersky. Je povestný svojou čiapkou a tiež železami, ktoré majú všetky rovnakú dĺžku. O tom sme už ale počuli a čítali veľa príbehov. Pri tomto prístupe by sme očakávali aj chladnú inžiniersku povahu.

Opak je však pravdou. Bryson DeChambeau sa tiež po tohtoročnej zmene pravidiel rozhodol, že všetky jeho putty pôjdu do jamky s umiestnenou vlajkovou tyčou. Všetkému dáva korunu legenda, že na palice si strieka rannú rosu.

Sean Martin na Twitteri niektoré domnienky opäť otvoril, keď Brysona odfotil na odpalisku s veľkým tímom ľudí, dvoma monitormi a správou, že pred každým odpalom mu čistia drážky na paliciach a postrekujú ich vodou, aby simulovali rannú rosu.

Toto celé len ukazuje, ako veľmi sa snaží zlepšovať a bojovať s niektorými nedostatkami a vplyvmi ostatných okolností. Ešte minulý rok pritom natočili, ako Bryson DeChambeau prežíva zlé odpaly počas The Open na cvičnom odpalisku. Z videa je až hrôzostrašne cítiť, ako Bryson bojuje s neúspechom a osobnými démonmi.

Veríme, že sa mu podarí tento vnútorný boj vyhrávať, aby sme jeho mohli čo najdlhšie sledovať jeho úspechy a jeho odlišný prístup ku golfu.

- Reklama -