Súťaž FedExCup sa rozbehne na World Golf Championships – FedEx St. Jude Invitational na ihrisku TPC Southwind Memphis, kde jednotku Brooksa Koepku a dvojku Matta Kuchara delí iba 37 bodov v rebríčku. Oba sú vo výberovom poli 63 hráčov a turnaj predznamenáva začiatok FedExCup Playoffs.

Výherca získa 550 bodov FedExCup a trojročnú výnimku PGA TOUR. TPC Southwind je nová destinácia pre záver WGC sezóny, ale nejde o nové ihrisko v rámci PGA Tour. Toto 7 237 yardové a 70 parové ihrisko hostilo FedEx St. Jude Classic v rokoch 1989 až 2018.

Dnes sa na ihrisku stretnú deviati z desiatich najlepších hráčov poradia FedExCup a 45 z 50 najlepších hráčov rebríčka Official World Golf Ranking. V prvých troch rokoch FedExCupu sa víťaz World Golf Championship stal aj víťazom celého rebríčka. Podarilo sa to Tigerovi Woodsovi v roku 2007, Vijayovi Singhovi v 2008 a Woodsovi v 2009. Je možné, že to tak bude aj tento rok. Ide o jeden z dôvodov, prečo ide o veľmi ostro sledovaný turnaj.

Dôvodom je aj veľký objem prize money, ktoré sa budú deliť medzi víťazov. Celý balík je v hodnote 10 250 000 amerických dolárov. Takže nielen prestíž a FedExCupové body sú motiváciou pre najlepších hráčov, aby sa zúčastnili.

View this post on Instagram

Who’s your pick to take home the ? @wgcfedex?

A post shared by PGA TOUR (@pgatour) on

Najdôležitejšími a nejpreferovanejšími favoritmi tohtoročného turnaja sú Dustin Johnson, Chez Reavie, Brooks Koepka alebo Rory McIlroy.

Kompletné tee timy všetkých hráčov nájdete na tejto stránke.

- Reklama -