S veľkým prekvapením prišiel Dustin Johnson, ktorý potvrdil výmenu na pozícii kouča Clauda Harmona. Jeho rozhodnutie prišlo prekvapivo len necelé dva týždne pred dôležitým turnajom U.S. Open na Pebble Beach Golf Links, kde bude obhajovať svoje víťazstvo.

Po viacerých neoficiálnych správach, ktoré vychádzali už od nedele, túto informáciu potvrdil aj samotný DJ v oficiálnom vyhlásení. “Mám veľkú úctu ku Claudovi, rovnako ako k trénerovi aj priateľovi, a oceňujem všetko, čo spravil pre moju budúcu kariéru,” povedal Johnson. “Nepochybne mi pomohol dosiahnuť mnohé z mojich cieľov,” dodal.

“Nepochybne mi pomohol dosiahnuť mnohé z mojich cieľov.”

Dustin naďalej pokračuje v spolupráci s otcom Clauda Harmona, legendárnym trénerom Butchom Harmonom. Vo svojom trénerskom tíme zamestnáva aj Allena Terrella, ktorý ho viedol počas vysokoškolského štúdia.

Golfový švih Dustina Johnsona

Johnson o svojom rozhodnutí informoval Harmona prostredníctvom SMS počas Memorial Tournament. Spolupráca s Harmonom trvala približne 5 rokov.

Bývalú svetovú jedničku čaká pred U.S. Open ešte účasť na turnaji RBC Canadian Open od 3. do 9. júna 2019 na Hamilton Golf & Country Club.

- Reklama -