Už ôsmy ročník prestížneho dievčenského turnaja sa koná na juhu Švédska na golfovom ihrisku Vasatorp Golf Club, ktoré bolo v minulosti dejiskom European Tour ako aj Ladies European Tour. A práve v roku 2002 tu vyhrala najslávnejšia švédska golfistka Annika Sörenstam so skóre 271 (-17). Annika je víťazkou 72 oficiálnych turnajov LPGA vrátane desiatich majorov a v rokoch 1994-2007 až osemkrát reprezentovala Európu v pohári Solheim Cup (ženská verzia mužského Ryder Cupu).

Výnimočnosť tohto juniorského dievčenského turnaja spočíva v tom, že nominácia má presne stanovené pravidlá a kritéria, už si len zahrať tento turnaj je považované za veľký úspech. Víťazka dostane pozvánku na Ladies European Tour La Reserva Sotogrande, a tri najlepšie hráčky z Európy a tri najlepšie hráčky z Číny sú pozvané každý rok na ANNIKA Invitational USA, ktorý sa hrá na World Golf Village na Floride.

View this post on Instagram

??‍♀️?

A post shared by Ema (@e__dobiasova) on

Slovenská reprezentantka Ema Dobiašová

Tohtoročný turnaj ANNIKA Invitational hrá 48 najlepších juniorských hráčok do 18 rokov z rebríčka R&A Womens World Amateur Golf Ranking z Európy, pozvané hráčky a 12 najtalentovanejších dievčat zo Švédska. Na štartovej listine sa tento rok nachádza aj naša reprezentantka Ema Dobiašová z Penati Golf Clubu. Cieľom turnaja je skombinovať porovnanie konkurencie medzi najlepšími hráčkami so vzdelávacími a zábavnými  aktivitami. Turnaj má aj bohatý sprievodný program ako sú napríklad turnaj Jun-Am a semináre Inšpiratívny Solhein Cup, Ako sa stať študentom vysokej školy v USA. Po prvom hracom dni je golfová clinika vedená samotnou Annikou Sörenstam.

Viac informácií o turnaji a o aktuálnych výsledkoch nájdete na oficiálnych stránkach.

- Reklama -