Tohtoročný TOUR Championship sprevádzala nepriazeň počasia, presuny ostávajúcej časti tretieho kola, ale aj úžasné výkony niektorých hráčov. Naopak, niektorí favoriti vo finále predviedli len priemerný výkon a umožnili Rorymu McIlroyovi druhýkrát úspešne zaútočiť na FedExCup a vyrovnať sa tak Tigerovi Woodsovi.

Celý finálový turnaj TOUR Championship bol poznačený novým formátom hry, kde už pred prvým kolom hráči začínali s nastavenými bodmi. Preto bol od začiatku favoritom Justin Thomas, ktorý ale výhodu dostatočne nevyužil a čím viac sa blížilo finále, tým viac sa mu sen o výhre FedExCupu vzďaľoval.

Vďaka sebavedomej hre a viditeľne zlepšenému patovaniu sa Rory McIlroy sebavedomo tlačil do vedenia turnaja. Jeho silné finále bolo v kontraste s len priemerným výkonom Brooksa Koepku, ktorý bol s ním vo flighte. Justin Thomas zase nezvládal niektoré nepodarené rany a strácal nervy. McIlroy tak ukončil turnaj s výsledkom -18 a FedExCup prémiou 15 miliónov dolárov.

Tretie kolo turnaja poznačila búrka. Organizátori takmer čelili tragédii, keď bolo zranených šesť fanúšikov. Aj preto sa tretie kolo dohrávalo až v nedeľu ráno. Druhé miesto aj napriek vypätiu obsadil Xander Schauffele s výsledkom -14 a tretie miesto si podelili ďalší favoriti Brooks Koepka a Justin Thomas so zhodným výsledkom -13.

Rory McIlroy po skončení TOUR Championship a výhre druhého titulu FedExCup šampióna vyzval Tigera Woodsa. Položil otázku, kto z nich dvoch dosiahne tri víťazstvá tejto prestížnej trofeje. Obaja sú totiž jedinými hráčmi na planéte, ktorí FedExCup vyhrali dvakrát.

“Ďakujem všetkým fanúšikom z celého sveta za úžasnú podporu. Najmä tým, ktorí prišli do Atlanty. Naozaj to pre mňa veľa znamená. Teraz je čas na oslavu,” natešene zhodnotil po turnaji McIlroy.

Kompletné výsledky TOUR Championship nájdete tu.

- Reklama -