Sergio Garcia je obľúbená a temperamentná stálica PGA Tour a European Tour. Vyznačuje sa skvelou schopnosťou poradiť si s nepríjemnými situáciami na ihrisku a vie výborne zachraňovať loptičky. Jeho španielsky temperament však nevie poriadne zvládať a viacnásobne sa dopustil ničenia vybavenia ihriska. Tentokrát zničil odpalisko.

Návaly zúrivosti, ktoré v poslednom období ničia jeho imidž a opúšťajú ho kvôli nim aj mnohí fanúšikovia, nevie očividne Garcia absolútne zvládať. Stáva sa z neho hráč s povesťou agresora a človeka, ktorý kazí džentlmenskú golfovú atmosféru.

Najnovšie sa opäť v zlom svetle ukázal v Memphise na uplynulom turnaji WGC – FedEx St. Jude Invitational 2019. Zúrivo po nevydarenom odpale vysekol veľkú časť trávy na odpalisku. Šikovný fanúšik si ho natočil a Sergio Garcia musí opäť čeliť nepríjemným otázkam.

Tie prišli od verejnosti už pred týždňom. Na prestížnom major turnaji The Open na piatej jamke zaútočil na svojho kedíka, keď po ňom po nevydarenom odpale hodil palicu. Kedíka mu navyše robil jeho vlastný brat. Takéto správanie na najstaršom majori na svete je škandalózne.

Garcia má za sebou aj diskvalifikáciu na začiatku roka 2019, keď na turnaji Saudi International 2019, ktorý sa hrá v rámci European Tour, zničil až päť greenov. Po diskvalifikácii sa verejnosti a organizátorom ospravedlnil. Vraj pred štartom mu boli oznámené nepríjemné osobné správy. To nie je všetko. Nervy stratil aj po odpale z bunkru. Na záberoch je jasné, že nebol absolútne v psychickej pohode.

Na internete sa objavilo už aj video, ktoré Sergia Garciu označujú priamo za hlupáka. Vo videu nájdete momenty, keď pľuje do zle zahratej jamky, má rasistické komentáre na margo Tigera Woodsa, odhadzuje alebo láme palice a video obsahuje aj viacero agresívnych momentov z bunkrov.

Je viac než isté, že tento prístup ku golfu môže veľmi rýchlo odlákať od Sergia Garciu aj posledných fanúšikov, ktorí mu ostávajú. A my mu prajeme pevné nervy.

- Reklama -