Veľké súboje prebiehajú v týchto dňoch v Spojených štátoch amerických na PGA Tour, ale aj v rámci European Tour v Škótsku. Americký turnaj John Deere Classic práve prebieha na ihrisku TPC Deere Run v štáte Illinois a je považovaný za generálku pred majorom The Open. Množstvo veľkých mien svetového golfu dalo ale prednosť turnaju Scottish Open.

Aberdeen Standard Investments Scottish Open je jedným z ôsmich turnajov, ktoré patria do série Rolex Series. Hráči bojujú o priečky vo vedení na škótskom golfovom ihrisku The Renaissance Club. Prize money, ktoré sa budú medzi jednotlivých účastníkov deliť, sú vo výške 7 miliónov dolárov.

Prvé kolo Scottish Open hráča Roryho McIlroya

Na Scottish Open sa v poli ukázali veľké hviezdy a mediálne obľúbení hráči. Medzi nimi nechýba svetová jednotka Matt Kuchar, Ian Poulter, Henrik Stenson, Rafa Cabrera Bello, Rory McIlroy, Eddie Pepperell, Pablo Larrazábal, Justin Thomas, Si Woo Kim, Lee Westwood, Rickie Fowler alebo C.T. Pan.

Prvé kolo Scottish Open Justina Thomasa

Po prvom dni Scottish Open boli vo vedení so skvelým výsledkom 63 rán na ihrisko, teda s 8 ranami pod par, až štyria hráči. Darilo sa Francúzovi Romainovi Wattelovi, lídrovi FedExCupu Mattovi Kucharovi a dvom talianskym hráčom Ninovi Bertasiovi a Edoardovi Molinarimu, ktorý zahral až dvakrát eagle.


V USA máme za sebou prvé kolo turnaja John Deere Classic. Na ňom sa paradoxne objavilo menej známych svetových mien. Ide tu ale o veľa. Je to posledná šanca, ako získať možnosť zahrať si major The Open, ktorý sa začína už budúci týždeň na ikonickom ihrisku Royal Portrush v Severnom Írsku.

Na John Deere Classic sa však predsa len môžeme pozerať na skvelú hru Ryana Palmera, Daniela Bergera, čilského hráča Joaquina Niemanna, Billa Haasa, šampióna 3M Open 2019 Matthewa Wolffa alebo víťaza Rocket Mortgage Classic 2019 Natea Lashleyho.

Matthew Wolff a jeho 1. kolo John Deere Classic

Prvé kolo ukázalo krásnu hru mnohých hráčov v čele tabuľky. Wolff skončil so solídnym výsledkom 67 rán, čo však zďaleka nestačilo na Mexičana Roberta Díaza, ktorý kolo ukončil so 62 ranami, teda na 9 rán pod par ihriska. S výsledkom -7 ho nasledovali na delenom druhom mieste Američania Adam Long a Russell Henley.

Delený druhý Russel Henley a jeho prvé kolo

Priebežné výsledky Scottish Open nájdete na stránkach European Tour.

Leaderboard turnaja John Deere Classic zase na stránke PGA Tour.

- Reklama -