Dravý americký hráč Tom Hoge tento týždeň opakuje svoju cestu za úspechom. Minulý víkend skončil na druhom mieste prvého turnaja novej sezóny PGA Tour. Na evente A Military Tribute at The Greenbrier vo finále stratil vedenie a skončil druhý za víťazom Joaquinom Niemannom. Teraz sa to po prvom kole snaží napraviť na Sanderson Farms Championship.

Prvé kolo turnaja Sanderson Farms Championship, ktorý sa hrá v The Country Club of Jackson v americkom štáte Mississippi, ukončil Tom Hoge so skvelým výsledkom -8 a drží tak prvé miesto. V pätách sú mu Robert Streb, Cameron Percy a Seamus Power. Všetci so siedmimi ranami pod par ihriska.

Minulotýždňový Hogeho rival Joaquin Niemann však po prvom kole tiež nestráca šance na úspech. Zatiaľ zahral štyri rany pod par ihriska, čím sa zatiaľ posadil na delené 11. miesto. Tom Hoge začal vo svojich 30 rokoch kariéru v PGA Tour vďaka postupu z Korn Ferry Tour.

“Je to úžasná príležitosť pre chalana ako som ja. Mať skvelý týždeň a zmeniť svoj život,” vyjadril svoje odhodlanie a nadšenie Hoge s odkazom na možné zabezpečenie si karty na PGA Tour na ďalšie sezóny.

Prvé kolo Sandreson Farms Championship bohužiaľ skomplikovalo počasie. Kvôli zlým podmienkam muselo byť prvé kolo prerušené a niektorí hráči budú posledné jamky dohrávať až dnes, v piatok 20. septembra.

Zostrih 1. kola Sanderson Farms Championship 2019

Priebežné výsledky turnaja môžete sledovať tu.

- Reklama -