Svoje prvé víťazstvo na PGA Tour získal na turnaji John Deere Classic 2019 29-ročný juhoafrický golfista Dylan Frittelli. Za sebou má už dva víťazstvá na European Tour, ale na PGA Tour ide po tomto víkende o jeho prvé víťazné ťaženie.

Dylan Frittelli si vďaka víťazstvu z John Deere Classic zabezpečil viacero účastí na ostatných šampionátoch. Už teraz vie, že účasť na PGA Tour má istú na roky 2020 – 2021 a bude tiež bojovať o tituly na major turnajoch The Open, budúcoročnom Masters Tournament a The Players Championship.

Počas všetkých štyroch kôl John Deere Classic zahral Frittelli len jedno bogey. Celý turnaj si zahral s úsmevom na perách. “Myslím, že som bol jediný hráč na ihrisku, ktorý sa usmieval aj po trojpate,” žartoval Frittelli. Šampionát ukončil s výsledkom 21 rán pod par a náskokom dvoch rán pred druhým Russellom Henleyom, ktorý ťaženie ukončil s výsledkom -19.

Tretím v poradí bol po nedeľnom finále Američan Andrew Landry s osemnástimi ranami pod par. Ten sa po poslednom kole prepadol o jedno miesto a prišiel tak o umiestnenie na 2. pozícii. Aj kvôli trom bogey, ktoré v nedeľu zahral.

Kompletné výsledky nájdete tu.

- Reklama -