Brooks Koepka tvrdo zabojoval o víťazstvo na World Golf Championships – FedEx St. Jude Invitational až v posledných 45 minútach. Začal sa doťahovať na lídra Roryho McIlroya. Koepka nakoniec poradie rozdrvil a skončil s výsledkom -16, náskokom troch rán pred druhým Webbom Simpsonom a víťazstvom turnaja.

Koepkova skórkarta ostala vo finále úplne čistá a obohatená o päť birdie jamiek. Skóre o bod znížil ešte na predposlednej jamke. Jeho konečný výsledok -16 a potvrdenie pozície najlepšieho hráča sveta len dokazuje jeho obrovské nasadenie.

V prípade Brooksa Koepku sa hovorilo aj o chorobe, ktorú si priniesol z majoru The Open v Severnom Írsku. Tam podstúpil zmeny počasia a nehostinné podmienky, ktoré sú pre túto oblasť charakteristické. Niektorí fanúšikovia sa obávali, či na turnaj v Memphise vôbec nastúpi. “Neovplyvňuje to moju hru. Nemá to vplyv na to, aby som odpálil golfovú loptičku. Myslím, že sa ale necítim dobre. Celý týždeň som sa necítil dobre, ale nechcem sa vyhovárať a nesnažím sa sťažovať. Len s tým treba fungovať. Ľudia stále pracujú chorí,” vysvetlil svoj stav hrdinsky Koepka.

Finále St. Jude Invitational víťaza Brooksa Koepku

Rorymu McIlroyovi sa nepodarilo vo finále nasadiť tempo tak, aby mohol začať epický súboj velikánov súčasnosti. Aj tak sa po tomto turnaji stáva svetovou dvojkou v poradí FedExCup a môžeme sa tešiť na ďalšie ich súboje. FedEx St. Jude Invitational ukončil na delenom 4. mieste a jedenástimi údermi pod par.

Na druhé miesto sa po finále a preskočených ôsmich pozíciách dostal Webb Simpson s výsledkom -13. Tretie miesto obsadil Marc Leishman, ktorý zahral turnaj o ranu horšie. O štvrté miesto sa so spomínaným Rorym McIlroyom podelili Tommy Fleetwood a Matthew Fitzpatrick. Všetci s jedenástimi ranami pod par.

Jon Rahm, ktorý vo FedEx St. Jude Invitational po prvom kole viedol leaderboard, sa nakonieco udržal na samostatnom siedmom mieste. Jeho výsledok -10 mu zabezpečil posun v poradí FedExCup o jednu pozíciu na 9. miesto.

Kompletné výsledky turnaja nájdete na tejto stránke.

- Reklama -