Keď Sebastián Muñoz ešte študoval na univerzite, nikdy nesníval o kariére na PGA Tour. Sníval a veril v to, že po štúdiu sa vráti na kaučukové plantáže rodinnej farmy. Zvrat však nastal potom, ako ešte počas štúdia vyhral dva turnaje na Korn Ferry Tour. Začal veriť svojej kariére golfistu a vďaka tomu včera vyhral svoj prvý turnaj PGA Tour.

Kolumbijčan Muñoz má len 26 rokov a jeho kariéra tento víkend dostala úplne inú dynamiku. Podarilo sa mu totiž po play-off zvíťaziť na Sanderson Farms Championship 2019 na ihrisku The Country Club of Jackson v americkom štáte Mississippi. Na poslednej osemnástej jamke dorovnal vďaka birdie výsledok kórejského hráča Sungjae Ima a obaja skončili na hodnote -18. V play-off sa podarilo Muñozovi zvíťaziť.

Po víťazstve sa vôbec nehanbil prejaviť svoje nadšenie. “Nikdy som si nemyslel, že by som mohol byť hráčom PGA Tour,” povedal úprimne Muñoz. “Nebola to ani len možnosť,” dodal.

Na druhom mieste skončil už spomínaný Sungjae Im s totožným výsledkom -18. Tretiu pozíciu obsadil tiež kórejský golfista Byeong Hun An s o ranu nižším skóre. O štvrté miesto sa podelili Američan Kevin Streelman a Mexičan Carlos Ortiz, s ktorým víťaz hrával na univerzite. Obaja so 16 ranami pod par.

Kompletné výsledky turnaja nájdete tu.

- Reklama -