Už sme zo sveta aj zo Slovenska zvyknutí na rôzne adaptácie svetových turnajov. Jedným z najpoužívanejších názvov pre veľké súboje dvoch tímov je Ryder Cup. Originál je len jeden. Ten púta každý druhý rok pozornosť celého sveta a miliónov divákov. V termíne 19. – 21. augusta 2019 sa koná na ihrisku Zala Springs Golf Resort turnaj slovenských ľavákov proti pravákom.

Turnaj Lefties vs Righties Ryder Cup má už svoju tradíciu a tento rok sa účastníci stretli už na siedmom ročníku. V roku 2018 hráči tohto turnaja navštívili Panorama Golf Resort v českom Kácove. Tento rok sa rozhodli pre maďarské ihrisko Zala Springs Golf Resort. Každoročne si hráči pochvaľujú úžasnú atmosféru a veľké zážitky z turnaja.

V roku 2018 turnaj Lefties vs Righties Ryder Cup vyhral tím Lefties, teda ľaváci. Skupina hráčov bojovala pod vedením kapitána Milana Lička. Pravákov koučoval kapitán Pavol Ryba.

A je dobojované, gratulujeme víťazom. Opať ako každý rok to bola fantastická atmosféra, športové zápolenie, a fair play.

Uverejnil používateľ Lefties vs Righties Ryder Cup Streda 22. augusta 2018

Bilancia je zatiaľ nesmierne nepriaznivá pre tím pravákov. Ľaváci zatiaľ zvíťazili na všetkých ročníkoch a majú tak na konte šesť víťazstiev. Už dnes sa dozvieme, či sa pravákom podarí prelomiť toto prekliatie turnaja. Nižšie vám prinášame výsledky predchádzajúcich dní.

A po prvom dni Lefties-Righties 1 – 7

Uverejnil používateľ Lefties vs Righties Ryder Cup Pondelok 19. augusta 2019

Dnes to bolo znacne bojovne

Uverejnil používateľ Lefties vs Righties Ryder Cup Utorok 20. augusta 2019

AKTUALIZÁCIA: Ročník 2019 vyhrali prvýkrát v histórii turnaja praváci!

Finálne výsledky turnaja Lefties vs Righties Ryder Cup 2019

Lefties vs Righties Ryder Cup môžete sledovať na Facebooku.

- Reklama -