Možnosťou, ako si spraviť golf ešte zaujímavejším a ako viac vyniknúť na ihrisku, je obstarať si štýlový headcover, čiže obal hlavy palice. Od výrobcu samozrejme väčšinou dostanete jeho značkový, ktorým budete ale dávať na známosť, akú značku drivera alebo dreva máte v bagu. Čo tak to ale ozvláštniť vtipným zvieratkom alebo zombíkom?

Jednou z najaktívnejších firiem na výrobu vtipných headcoverov je Daphne’s Headcovers, ktorá vyrába prevažne plyšové a vtipné covery. Zamilovali sa do nich aj niektorí hráči PGA Tour, napríklad Chez Reavie, víťaz tohtoročného Travelers Championship.

Ich headcover, ktorého nazvali familiárne Frank, sa preslávil najmä vďaka Tigerovi Woodsovi. Stal sa stabilnou súčasťou jeho bagu a jedným z jeho symbolov.

Daphne’s Headcovers vyrába aj covery, ktoré vám budú aj na ihrisku pripomínať vášho domáceho miláčika. Takto to dopadlo, keď k sebe posadili pravého psíka Zoe a jeho golfovú verziu.

Okrem napodobenín zvieratiek sa vedia vyhrať aj s ľudskými tvárami. Takto to dopadne, keď do Ping golfového bagu dáte palice s covermi v tvare koaly, mopslíka, tigra, zebry, leva a hráča PGA Tour Bubbu Watsona.

Vydesiť svojho súpera ale môžete aj headcoverom v podobe zombíka. Aj takéto kúsky má vo svojom obrovskom portfóliu Daphne’s Headcovers.

A čo tak legendárny bobor z filmu Caddyshack? Určite si pri pohľade na váš driver mnohí golfisti spomenú na absurdné a vtipné scény z tejto bláznivej golfovej snímky.

Určite sa vyhnite kúpe coverov na železá a wedge. Tomuto trendu nerozumieme a chrániť palice, ktorú sa majú najviac zašpiniť. Viac o tejto téme sa dozviete v našom článku o 8 najhlúpejších veciach v golfe.

Na Slovensku nájdete veľký výber headcoverov aj v Golf Centre kde si ich aj cez eshop môžete objednať. V ponuke majú aj veľmi milých psíkov z dielne značky Volvik.

- Reklama -