Do švajčiarskej Crans Montany si prišli zahrať veľké hviezdy European Tour, ale koniec sezóny najvyššej súťaže využili aj hráči PGA Tour. Najviac bol samozrejme viditeľný Rory McIlroy, ktorý minulý týždeň vyhral TOUR Championship a aj trofej FedExCup s prémiou až 15 miliónov dolárov.

V nedeľu však záver turnaja Omega European Masters skomplikoval konečný výsledok, keď na delenom prvom mieste skončilo až päť hráčov – Rory McIlroy, Kalle Samooja, Lorenzo Gagli, Andres Romero a Sebastian Soderberg. Nasledovalo teda playoff, po ktorom zdvihol trofej nad svoju hlavu Švéd Sebastian Soderberg. Bolo to jeho prvé víťazstvo na European Tour.

Ako Soderberg v playoff porazil McIlroya

O celom výsledku rozhodla dodatočná hra na osemnástej jamke, kde sa Soderbergovi podarilo premeniť kľúčový pat, ktorý ale spravil problémy jeho rivalom. V tabuľke sa tak oddelil na prvé miesto, aj keď všetci skončili so zhodným výsledkom -14.

Soderberg si vďaka víťazstvu zabezpečil aj kartu na dve sezóny PGA Tour. “Teraz sa zmení veľa vecí,” zhodnotil svoju situáciu Soderberg, ktorý si odniesol aj prémiu 416 660 EUR.

Rory McIlroy svojim výkonom zaujal publikum počas Omega European Masters viackrát. Na posledných jamkách dokonca zahral až päť birdie. Táto prehra mu však určite neuberie na sebavedomí, ktoré získal víťazstvom FedExCupu. Turnaj Omega European Masters Roryho McIlroya dokonca motivoval stať sa najlepším hráčom sveta.

Slovenský hráč Rory Sabbatini prešiel cutom a nakoniec sa umiestnil na delenom 63. mieste s výsledkom -1.

Kompletné výsledky nájdete na tejto stránke.

- Reklama -