Už dnes začína posledný turnaj tohtoročnej PGA Tour. Je ním TOUR Championship, na ktorý sa dostalo len 30 najlepších hráčov svetovej túry. Tiger Woods nedostal kvôli svojmu výkonu možnosť obhájiť minuloročný titul a prenechal tak možnosť bojovať o trofej TOUR Championship svojim kolegom.

TOUR Championship štartuje na ihrisku East Lake Golf Club v americkej Atlante. Ide o domovské ihrisko legendárneho golfistu Bobbyho Jonesa. Tento golfový klub hostí turnaj TOUR Championship počas celej histórie FedExCupu, ale aj šesť ročníkov pred rokom 2007.

Pohľady na East Lake Golf Club pred turnajom TOUR Championship 2019

Vďaka účasti na TOUR Championship má tridsiadka top hráčov zabezpečenú účasť na WGC-Mexico Championship, WGC-HSBC Championship a major turnajoch Masters, U.S. Open a The Open Championship. FedExCup šampión navyše získa istú päťročnú miestenku na PGA Tour a výnimku na Sentry Tournament of Champions.

Tee timy prvého kola TOUR Championship 2019

Odborníci tvrdia, že nie je úplne jednoduché odhadnúť víťaza tohtoročného šampionátu. Asi tak, ako pri väčšine golfových podujatí. Aj napriek tomu všetci svorne tvrdia, že víťazom sa nestane Brooks Koepka, ktorý sa momentálne prepadol na tretie miesto rebríčka FedExCup. “FedExCup je veľmi vzrušujúci, najmä tieto Playoffs turnaje. Jediným cieľom je vyhrať,” povedal Koepka.

View this post on Instagram

The real excitement begins tomorrow. ??

A post shared by TOUR Championship (@playofffinale) on

Na prvom vďaka víťazstvu na minulotýždňovom turnaji FedExCup Playoffs BMW Championship 2019 tróni Justin Thomas. Na to mu stačilo len toto jedno víťazstvo za sezónu. Justin Thomas je aj hlavným favoritom expertov na TOUR Championship. Niektorí ešte predpovedajú Roryho McIlroya alebo Brandta Snedekera.

Tee timy a aktuálne výsledky TOUR Championship nájdete na tejto stránke.

- Reklama -