Thomas Pieters je dvojnásobným víťazom D+D REAL Czech Masters. Po svojom prvom triumfe v roku 2015 si v nedeľu na Albatrosse dokráčal po svoje druhé víťazstvo v šiestom ročníku turnaja, keď zahral v nedeľu 69 rán a so skóre -19 vyhral o ranu pred Adrim Arnausom.

Pieters tak polovicu zo svojich štyroch víťazstiev na European Tour získal na Albatrosse, kde 27-ročnný Belgičan odohral všetkých šesť ročníkov. Okrem dvoch triumfov bol ešte v roku 2016 druhý a vlani delený deviaty. „Cítim úľavu. Je to dlho, skoro tri roky, čo som nevyhral. Je to veľmi dobrý pocit, znovu vyhrať. Bola to dlhá cesta, behom ktorej som sa necítil dobre ako so svojim švihom, tak mimo ihriska,“ povedal staronový šampión Czech Masters.

„Je to ťažké pre všetkých. Každý hovorí, že by ste mal vyhrávať dvakrát trikrát za rok. Je pekné to počuť, ale niekedy to pôsobí negatívne,“ pokračoval.

„Dnes som to mal skoro celý deň pod kontrolou, ale Adri (Arnaus) je veľký hráč. Aký predviedol finiš! Čo predviedol na šestnástke? Potom si vytvoril šancu na sedemnástke a zahral birdie na osemnástke. Zťažil mi to, klobúk dole pred ním. Teraz pôjdem rýchlo domov a trochu to oslávim,“ povedal šťastný víťaz.

Ranár z Antverp vstupoval do finálového kola s náskokom jednej rany pred Arnausom, s ktorým tvoril posledný flight. Španiel však na Pietersa najskôr moc netlačil, prvých sedem jamiek obišiel za +1. Bol to minuloročný víťaz Andrea Pavan, ktorý bol síce o osem jamiek ďalej, ale na diaľku dostával Belgičana pod tlak.

Pavan zahral osem birdie na 15 jamkách, keď na šestnástke jeho dlhý putt do birdie len lízol jamku. Prepásol tým možnosť dotiahnuť sa na Pietersa na čelo leaderboardu na skóre -18.

Talian potom zahral na sedemnástke bogey, ale i tak zapísal skvelých 65 rán a so skóre -16 získal z Czech Masters po roku ďalší špičkový výsledok, keď skončil na delenom treťom mieste spoločne s Angličanom Samom Horsfieldom.

Pieters hral v pohode, z prvej deviatky odišiel so skóre -3 za štyri birdie a jedno bogey. Ďalšie birdie doklepol na dvanástke, keď predtým o kúsok minul putt do eaglu. V tej chvíli na neho útočil už iba prebudený Arnaus, ktorý na dvanástke zahral eagle.

O jamku neskôr ale Pieters zachránil trojmetrákom par, zatiaľ čo Arnaus potreboval z rovnakého miesta dva putty na bogey. Tým išiel Pieters pät jamiek do konca do vedenia už o štyri jamky a zdalo sa byť rozhodnuté.

Ešte ale prišla zápletka. Belgičan na štrnástke a pätnástke drivoval do roughu, ale vždy ešte zachránil par. Na pätnástke dokonca aj s trestnou ranou.

Na trojparovej šestnástke zahral Pieters z týčka na stred greenu, potom sa z neho ale skoro vyputtoval a odišiel s bogey, zatiaľ čo Arnaus zahral z týčka na meter od tyče a zapísal birdie. Zrazu to bolo o dve rany dve jamky do konca.

Následne Pieters na sedemnástke opäť minul fairway, zatiaľ čo Arnaus zahral presne a chvíľu na to zasiahol aj green. Lenže Belgičan predviedol v ťažkej chvíli možno svoju najlepšiu ranu dňa.

Z roughu 200 metrov od greenu zahral fantasticky na tri a pol metra od vlajky. Putt do birdie síce minul, ale pretože Arnaus zahral tiež par, išiel Pieters na osemnástku stále s náskokom dvoch rán. Tam zahral kľudný par, zatiaľ čo Španiel si záverečným berdíkom ešte o ranu vylepšil skóre.

To už však nič nezmenilo na tom, že Pieters o chvíľu neskôr zdvihol druhýkrát v kariére nad hlavu pohár pre víťaza Czech Masters a pripísal si na konto 166 660 eur.

Na desiatom mieste skončil na Albatrosse švédsky veterán Robert Karlsson a pripísal si najlepší výsledok na European Tour v tejto sezóne. Na delenom 58. mieste dokončili Czech Masters bývalý a súčasný kapitán Európy v Ryder Cupe Thomas Bjorn a Padraig Harrington.

Konečné výsledky turnaja nájdete tu.

- Reklama -