Kevin Chappell mal od PGA Tour takmer ročnú prestávku. Bol k nej dotlačený kvôli extrémnym bolestiam chrbta, pričom posledné roky musel hrať pod vplyvom silných liekov. Až moment, keď začal strácať cit v nohe a nemohol ďalej hrať, ho dohnal k radikálnemu riešeniu. Tento týždeň zažíva extrémne úspešný comeback.

Na turnaji A Military Tribute at The Greenbrier, ktorý sa tento víkend hrá na ihrisku The Old White TPC v Západnej Virgínii, oslavuje svoj návrat na PGA Tour Kevin Chappell monumentálnym spôsobom. Po prvom kole, ktoré zahral na ničím zaujímavú jednu ranu pod par ihriska, predviedol druhé kolo, ktoré sa zapísalo do histórie.

Druhé kolo turnaja zahral na 9 rán pod par ihriska. Mimoriadne k tomu je ešte aj to, že tieto birdie jamky zahral hneď za sebou. Vyrovnal tak rekord PGA Tour. Ihrisko zahral na 59 úderov, čím sa zaradil medzi desať hráčov, ktorým sa to v histórii podarilo. Rekord drží stále Jim Furyk, ktorý na Travelers Chympionship 2016 zahral kolo na 58 úderov.

“Vrátiť sa naspäť a hneď na prvej akcii na PGA Tour zahrať 59 a dostať sa pred víkendom do hry o titul. Nemôžem na seba byť pyšnejší,” zhodnotil Chappell po druhom kole A Military Tribute at The Greenbrier. Po druhom kole je na 5. mieste.

Výsledky turnaja A Military Tribute at The Greenbrier nájdete na tejto stránke.

- Reklama -