Kto sleduje dianie v Golfovom klube Agama vie, že 25. mája 2019 pri príležitosti Národného dňa golfu organizovali krásnu akciu s názvom Charity Golf Club. Na tej sa s prezidentom Golfovej asociácie hendikepovaných Petrom Lenčešom dohodli, že výťažkom z akcie podporia jedného hendikepovaného.

Tak sa rozhodli, že kto bude v júni najaktívnejší a najviac použije paragolfer Golfového klubu Agama, vyhrá golfovú školu a členstvo v klube. Táto ponuka zaujala aj ďalších hostí na akcii, a teda aj Mirek Lidinský, prezident Českej golfovej asociáce hendikepovaných, sa pridal k tejto myšlienke. A tak šancu na výhru dostali až dvaja budúci golfisti s telesným postihnutím.

Výhercovia Aďo Ďurček a Peťo Zaťko

Facebooková osvetová stránka Hrajgolf.sk vysvetľuje, že paragolfer “vymyslel nemecký inžinier Christian Nachtwey, ktorý bol kvôli úrazu pripútaný na invalidný vozík ale stále chcel pokračovať v jeho obľúbenom športe – golfe. Táto pomôcka umožní zafixovať nohy aj pás a postaviť sa tak, aby bola horná polovica tela voľná vďaka čomu hráč môže švihnúť golfovou palicou. Takto môžu golf hrať vozičkári ale aj hráči po amputácii končatín alebo hráči trpiaci inými postihnutiami pohybového aparátu.”

Myšlienka podporiť dvoch golfistov sa stretla s úspechom, a tak vám Golfový klub Agama predstavuje dvoch výhercov – Aďa Ďurčeka a Peťa Zaťka.

Hra na paragolferi

“Mať dobrý nápad niekedy nestačí, ak nie je odozva z druhej strany, a v tomto čase, kde sa nechce niekedy zdravým ľuďom ísť na golf je nádherné sledovať týchto chalanov s akým nadšením sa striedali na našom paragolferi. Úžasné. Ak bude ďalej chuť a golf ich opantá tak ako mnohých z nás, tak je možné, že sa nájdu prostriedky aj na zakúpenie druhého paragolferu, a to by už bola iná nádhera, že by si Aďo a Peťo zahrali golf ako spoluhráči,” povedala nám Petra Dzuriková, prezidentka Golfového klubu Agama.

- Reklama -