Jon Rahm nastúpil na prvé ostré kolo World Golf Championships – FedEx St. Jude Invitational nádherne odpočinutý. Vynechal časť tréningových kôl, prešiel si len druhých 9 jamiek, naťahoval sa na izbe a nakoniec je po prvom kole na čele tabuľky.

Jon Rahm na ihrisku TPC Southwind v americkom Memphise nikdy predtým nehral. Prednosť pred zodpovedným tréningom však dostal odpočinok, ktorý po hektickom období potreboval. “V pondelok a utorok som nič nerobil. Len som oddychoval a naťahoval som sa na hotelovej izbe,” úprimne zhodnotil Španiel Jon Rahm. “Dával som dôraz najmä na to, aby som bol poriadne oddýchnutý a to sa vyplatilo. Ešte ma čakajú tri dni, tak verím, že baterky vydržia,” uzavrel Rahm. Momentálne je na 10. mieste rebríčka FedExCup a keby sa bral do úvahy výsledok prvého kola, bol by svetovou štvorkou.

Jeho stratégia v prvom kole priniesla ovocie a asi aj vďaka odpočinku zahral výsledok -8. Dostal sa do vedenia o tri rany pred deleným druhým miestom. Dosiahol to vďaka čistej skórkarte s ôsmimi birdie. Z toho až tri zahral na deviatich jamkách, ktoré nikdy v živote nehral.

Zostrih najlepších momentov z 1. kola Jona Rahma

Delené druhé miesto s výsledkom -5 obsadili ďalší skvelí svetoví hráči. Delia sa oň Patrick Cantlay, Bubba Watson, Cameron Smith a Japonci Hideki Matsuyama a Shugo Imahira. O ranu za nimi s výsledkom -4 sa po prvom kole umiestnili na delenom siedmom mieste Nate Lashley, Tyrrell Hatton, Thorbjørn Olesen, Alex Noren, Ian Poulter a Andrew Putnam.

Najlepšie momenty Bubbu Watsona v prvom kole

Priebežné výsledky môžete sledovať na tejto stránke.

- Reklama -