Petrick Reed bol po minuloročnom víťazstve major turnaja Masters 2018 označovaný za jednu z najväčších golfových nádejí súčasnosti. Po víťazstve sa nevedel dostať do svojej kože a na ihrisku skôr ako úspechy demonštroval neistotu. Naordinoval si teda pauzu a vyplatila sa.

Po dlhšej prestávke sa Patrick Reed vrátil na greeny absolútne odpočinutý a plný sebavedomia. Aktuálne svoju formu predviedol na turnaji The Northern Trust, ktorý je súčasťou nadstavbovej súťaže FedExCup Playoffs.

Zostrih najlepších momentov Patricka Reeda z finále The Northern Trust

Posledný deň turnaja bol poznamenaný súbojom so španielskym hráčom Jonom Rahmom. Ten na posledných turnajoch tiež hrá výborný golf. Reed pred nedeľou viedol, ale musel zabojovať. Súboj trval celých trinásť jamiek. Po nich sa ale rozhodlo. Rahm zahral dve bogey jamky. Reed sa nevzdal a predviedol zase dve birdie.

Nakoniec Reed udržal prvé miesto so skóre -16. Druhým na The Northern Trust skončil o jednu ranu horší Abraham Ancer. S výsledkom -14 obsadili delené 3. miesto spomínaný Jon Rahm a Američan Harold Varner III.

Slovenský golfista Rory Sabbatini ukončil The Northern Trust na delenom 43. mieste s výsledkom štyroch rán pod par. Vo finálovom kole zahral birdie na tretej, šiestej, deviatej a trinástej jamke. Štastie mu neprialo na jamke číslo 14, kde skóre mierne zhoršil jedným bogey. Výsledok mu mierne zhoršíl pozíciu v rebríčku FedExCup. Momentálne sa prepadol o 9 priečok a je teda 45. najlepším golfistom sveta.

The Northern Trust poznačili aj kritiky za pomalý golf. Divákov a spoluhráčov počas turnaja rozrušoval najmä “inžinier” Bryson DeChambeau. Ten si na jeden pat vyčlenil 2 minúty a na ďalšiu ranu wedgou až 3 minúty príprav. DeChambeau nemal za zdržiavanie hry žiadne postihy. Aj to mnohí komentátori a fanúšikovia značne kritizovali.

Situáciu úprimne okomentoval golfista Eddie Pepperell: “Pozrite sa na Tommyho a Justina, obaja vyzerajú kompletne unudene. Pomalí hráči toto robia svojim spoluhráčom a hru si potom už nedokážu užiť. Problém je, že v takýchto situáciách sú hlupáci zameraní len na seba a nezaujímajú sa o ostatných.”

Kompletné výsledky turnaja nájdete na tejto stránke.

- Reklama -