Od štvrtku 27. júna do nedele 30. júna sa na golfovom ihrisku v Detroite odohrá boj o trofej z turnaja Rocket Mortgage Classic. Hráči si podelia prize money v celkovej hodnote 7 300 000 amerických dolárov, čo je o presne 100 000 viac, ako na uplynulom Travelers Championship.

Turnaj v kalendári PGA Tour tento rok prvýkrát nahradil Quicken Loans National. Podujatie je súčasťou kvalifikačnej série na nadchádzajúci The Open. Až dvom hráčom Rocket Mortgage Classic bude umožnené hrať tento rok na The Open Championship v Royal Portrush Golf Club.

Jedným z favoritov je určite Dustin Johnson, ktorý v rámci PGA Tour tento rok vyhral zatiaľ jeden šampionát WGC-Mexico Championship, kde mu stúpal na päty Rory McIlroy. Rory si tento rok na Rocket Mortgage Classic nezahrá.

Pole je ale tento rok plné iných zaujímavých mien. Dustinovi Johnsonovi budú robiť spoločnosť napríklad Cameron Champ, Ernie Els, Rickie Fowler, Billy Horschel, Patton Kizzire, Peter Malnati, víťaz Travelers Championship Chez Reavie, Patrick Reed, Brandt Snedeker, Bubba Watson alebo víťaz U.S. Open 2019 Gary Woodland.

Pre Slovensko je výbornou informáciou, že v poli bude prítomný aj Rory Sabbatini. Ten je tento rok vo výbornej forme. Kľúčové pre neho bude dostať sa po prvých dňoch cez cut a následne opäť dokázať výborný výkon. Sabbatini je už v Detroite a pred štartom si užil ohňostroj a Ford Fireworks Party.

- Reklama -