Slovenská golfová asociácia využila obdobie, keď slovenský špičkový hráč PGA Tour Rory Sabbatini oddychoval na Slovensku a zorganizovala tlačovú konferenciu, kde spolu s ním informovali o plánoch na nadchádzajúce obdobie. Sabbatini je totiž prvý Slovák, ktorý sa zúčastní po U.S. Open už druhého major turnaja a s vysokou pravdepodobnosťou aj Olympijských hier.

⛳️ Tlačová konferencia Slovenskej golfovej asociácie (SKGA) a reprezentanta SR v golfe – Roryho Sabbatiniho.??‍♂️

Uverejnil používateľ Slovenská golfová asociácia – SKGA Pondelok 15. júla 2019

43-ročný Sabbatini sa už v týchto dňoch presúva do severoírskeho Royal Portrush, aby sa adekvátne pripravil na nadchádzajúci major The Open. Ako povedal, po slabšom úvode sezóny je pripravený podávať silnejší výkon, čomu nasvedčovali aj niektoré uplynulé turnaje. “Uplynulé dni na Slovensku som si užíval, relaxoval som a zároveň sa pripravoval na The Open. Po slabšom štarte sezóny som v jej druhej polovici dosahoval dobré výsledky. Cítim sa fajn, hrám dobre a budem sa snažiť podať čo najlepší výkon, aby som mal šancu zvíťaziť,” povedal Sabbatini na tlačovej konferencii.

SKGA: História slovenského golfu sa mení, Rory Sabbatini bude hrať The Open

Slovenský reprezentant sa sebavedomo vyjadril aj k nadchádzajúcemu The Open: “Vyrastal som na linksových ihriskách a som zvyknutý na nich hrať. Budem sa preto snažiť tieto skúsenosti využiť vo svoj prospech.” V závere kalendára PGA Tour plánuje Rory Sabbatini absolvovať ešte niektoré turnaje tak, aby si zabezpečil čo najvyššiu pozíciu v rámci FedExCupu. “Chcel by som v závere sezóny zúročiť to, čo som budoval počas uplynulých mesiacov,” popísal svoj plán.

Rory Sabbatini – Tlačová konferencia

??‍♂️ Rory Sabbatini a jeho pohľad na Letné olympijské hry 2020 v Tokiu. Bude mať na nich Slovensko zástupcu aj v golfe? ?

Uverejnil používateľ Slovenská golfová asociácia – SKGA Pondelok 15. júla 2019

V polovici roku 2020 sa bude uzatvárať kvalifikácia na Olympijské hry v Tokiu a Rory Sabbatini bude s vysokou pravdepodobnosťou Slovensko na tomto významnom športovom sviatku reprezentovať. Podľa jeho slov sa na to veľmi teší a hodnotí to, ako svoju ojedinelú príležitosť. “Po skončení kvalifikačného obdobia dostane Slovensko miestenku a Slovenský olympijský a športový výbor musí Sabbatiniho nominovať,” vysvetlil Rastislav Antala, viceprezident Slovenskej golfovej asociácie.

- Reklama -