Rory Sabbatini, ako najúspešnejší golfista súčasnosti, vstupoval do turnaja Slovak Championship Open 2019 s tým, že sa na štartovnej listine nachádzajú hráči, ktorí by sa radi pochválili jeho trofejou a porazili ho na domovskom turnaji. Takmer sa to nakoniec podarilo českému golfistovi Ondřejovi Lieserovi. Víťaza sa podarilo vyhlásiť až po play-off.

Sabbatini a Lieser sa už po prvom kole turnaja delili o prvé miesto. Druhé kolo bolo o súboji týchto silných hráčov a o súboji dvoch krajín. Lieser predviedol krásny golf s až 5 birdie v druhom kole. Výsledok mu zhoršili dve bogey jamky a kolo uzavrel s -4 ranami. Súperovi spravil vrásky na čele najmä na 16. jamke, kde proti Roryho jedinému bogey zahral birdie a dostal sa tak pred záverom do vedenia.

Rory zahral druhé kolo s jednoznačnejšou skórkartou. Zahral len jedno bogey, no pred poslednou 18. jamkou to vyzeralo, že sa bude musieť uspokojiť len s druhým miestom. Všetko však zmenila dokonale zahraná posledná jamka ihriska Legend Penati Golf Resortu s ostrovným greenom. Vynútil si tak play-off, v ktorom zvíťazil a nad hlavu mohol zdvihnúť cennú trofej Slovak Championship Open.

O tretie miesto sa musia podeliť traja hráči. Najvyššie postaveným rodeným Slovákom sa stal Peter Valášek ml. s celkovým výsledkom -2. Rovnaký počet rán dosiahli aj dvaja českí golfisti – Gregg LaVoie a Michal Pospíšil.

Výsledkovú listinu nájdete na tomto linku a kompletný Online Scoring tu.

- Reklama -