Steve Stricker, ktorý túto sezónu hrá PGA Tour aj PGA Tour Champions, používa už 17 rokov ten istý putter. Očividne je to človek, ktorý nemá rád zmeny a verí starým zvykom. Zatiaľ mu to vychádza, nakoľko tento rok vyhral dva seniorské major turnaje U.S. Senior Open 2019 a Regions Tradition 2019.

52-ročný hráč, ktorý má za sebou 12 víťazstiev na PGA Tour a 5 prvých miest na PGA Tour Champions, používa rovnaký putter Odyssey White Hot 2 už 17 sezón. V minulom roku bolo zaznamenané, že shaft je už mierne ohnutý, hlava palice je viac než ošúchaná a celá palica je umazaná zmesou potu a opaľovacieho krému.

Minulý rok priniesol Stricker putter do servisu, aby mu vymenili shaft. Odborníci ho upozornili, že odrazová plocha palice je preliačená od odrazených loptičiek. “Naozaj, je tam priehlbina,” zhodnotil Stricker.

Putter ale nie je jediná vec v jeho bagu so starým dátumom výroby. Na svojej sade želiez stále používa shafty, ktoré boli vyrobené v roku 2011 alebo 2012. Dokonca samotné železá sú stará séria Titleist 710 AP2s.

Miernou zmenou prešla jeho výbava pred uplynulým turnajom Valspar Championship 2019. Dostal nielen nové shafty na železá (Project X, 6.5 flex), ale aj nové hlavy (Titleist 718 CBs). Strickerovi robí kedíka jeho manželka a aj tá sa už nechala počuť, že jej manžel potrebuje častejšie meniť vybavenie. “Áno, asi by som tomu mal venovať viac pozornosti,” reagoval Stricker.

Po víťazstvách na dvoch uplynulých major turnajoch PGA Tour Champions tak aj Stricker spravil a podpísal zmluvu so spoločnosťou Odyssey. Aj keď nie sú známe podrobnosti tohto kontraktu, zástupcovia Odyssey sa vyjadrili, že ide o zmluvu, ktorá sa týka len puttera a PGA Tour Champions. Nevzťahuje sa na PGA Tour, kde Stricker hrá len istý počet podujatí.

- Reklama -