Slovenský golf zviditeľnila vo svete najlepším spôsobom Antónia Zacharovská. V Škótsku zvíťazila v hre na jamky na podujatí St Andrews Junior Ladies’ Open 2019. Pre 16-ročný slovenský talent je to zatiaľ najväčší úspech kariéry.

Na St Andrews Junior Ladies´ Open už v minulosti dokázala vyhrať kvalifikáciu, no v jamkovke cez prvé kolo doteraz nikdy neprešla. Až v tomto roku sa jej podarilo vyhrať po kvalifikácii hneď 4 zápasy a zdvihnúť nad hlavu víťaznú trofej.

⛳️ Ako sa Tonka cíti po víťazstve?

Uverejnil používateľ Slovenská golfová asociácia – SKGA Štvrtok 8. augusta 2019

Na ceste do finále zdolala naša golfistka Angličanku Ellie Docherty, jej krajanku Juliu Kerrigan, Belgičanku Elise Bishop a napokon aj Jordan Rothman z Juhoafrickej republiky. Slovenka vo finále vyhrávala po deviatej jamke o 1, po dvanástej o 2. “Nemôžem uveriť, že som vyhrala. Vo finále sa mi darilo, ale súperka hrala tiež veľmi dobre. Po deviatej jamke som bola -5 a vyhrávala som len o jednu jamku, takže to proti nej bolo naozaj ťažké,” povedala bezprostredne po víťaznom putte (3/2) naša golfistka. S jej výkonom bol nadmieru spokojný aj vedúci výpravy Tomáš Krištof. “Je to skvelý výsledok, pretože Tonka musela najskôr prejsť kvalifikáciou, postupovalo 16 najlepších dievčat. Postupne si verila viac a viac. Semifinále a finále si už vyslovene užívala. Byť na Old Course je snom každého golfistu,” zhodnotil účinkovanie mladej Slovenky Tomáš Krištof a dodal, že žiadne špeciálne pokyny pred záverečnými zápasmi nedostala. “To nie, snažili sme sa ju len podporiť. Hovorili sme Tonke, aby hrala svoju hru a užila si to.”

?? Slovenský golf zviditeľnila vo svete najlepším spôsobom Antónia Zacharovská. V Škótsku zvíťazila v hre na jamky na…

Uverejnil používateľ Slovenská golfová asociácia – SKGA Štvrtok 8. augusta 2019

Mladá Slovenka rozdávala v Škótsku úsmevy na slávnostnom vyhlásení po boku víťaza chlapčenskej kategórie Edouarda Cereta z Francúzska. “Chcela by som veľmi pekne poďakovať Slovenskej golfovej asociácii, že mi umožnila zúčastniť sa na tomto turnaji, ktorý sa mi aj vďaka podpore zo Slovenska podarilo vyhrať. Ešte raz ďakujem za to, že mi všetci v SKGA držia palce,” odkázala Antónia Zacharovská z dejiska.

V Škótsku sa na turnaji St Andrews Junior Ladies’ Open and Boys’ Open 2019 predstavili aj ďalší Slováci. “Pochvala patrí Matúšovi Kudláčovi. Hral najvyrovnanejší zápas celej jamkovky s víťazom a Dominika Bobríková tak isto prehrala v jamkovke s víťazkou. Alexandra Šulíková zahrala druhý deň skvelý výsledok 70 rán (-1). Všetci naši hráči nabrali veľké skúsenosti. Účasť na takomto turnaji je pre nich nezabudnuteľných zážitkom a zároveň veľkou motiváciou do ďalšieho trénovania. Už teraz mi hovoria, že sa tešia na tréningy a ďalšie turnaje,” uzavrel vedúci slovenskej výpravy v Škótsku Tomáš Krištof.

- Reklama -