Golfový areál RED OAK Nitra hostil od utorka 30. júla do piatku 2. augusta Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v hre na jamky. O tituly majstra, resp. majsterky Slovenska súťažilo 30 mužov a 13 žien. Napriek nižšej účasti priniesol šampionát viaceré zaujímavé momenty.

“Tento formát súťaže nie je v našich končinách až taký populárny a docenený, ako by si zaslúžil. Na účasti sa podpísalo aj to, že na rozdiel od šampionátu na rany, o tzv. jamkovku neprejavili záujem zahraniční účastníci, ktorí sú už neoddeliteľnou súčasťou ostatných národných šampionátov,” začal hodnotenie šampionátu za Slovenskú golfovú asociáciu Rastislav Michalák.

? Majstrami Slovenska v jamkovke Pavol Mach a Natália Hečková. Pozrite si kompletnú fotogalériu.

Uverejnil používateľ Slovenská golfová asociácia – SKGA Piatok 2. augusta 2019

Už prvé dva dni priniesli zaujímavé súboje a ukázali, že slovenskí golfisti a golfistky sú rok čo rok na tom výkonnostne lepšie. “Teší ma, že medzi mladými hráčmi sú nádeje a nové talenty, z ktorými budeme môcť počítať v juniorskej a neskôr aj seniorskej reprezentácii,” pokračoval Rastislav Michalák s tým, že v Nitre videl naozaj zaujímavé rany, jamky, či celé kolá a zápasy.

Plynule a veľmi hladko prešiel celým turnajom Pavol Mach. Získal už tretí titul majstra Slovenska v hre na jamky. Vo finále zdolal Matěja Baču z Českej republiky 5/3. “Opäť potvrdil, že premožiteľa nájde zatiaľ u nás len vo veľmi špecifických prípadoch a zriedkavo. So súpermi sa vysporiadal rozdielom triedy,” povedal na jeho adresu Michalák a ďalej pokračoval s hodnotením ženskej kategórie: “Medzi ženami sa do hry po ťažkom období dokázala vrátiť Natália Hečková. Vo finále pôsobila, že ešte nie je vo svojej koži. Odhodlala sa však k útoku v pre ňu najnevhodnejšej chvíli – v čase, keď po deviatich jamkách prehrávala o 4. Takýto obrat vo finále naozaj nie je často vídaný. Spôsobila tým ťažkosti súperke Rebecce Hnidkovej, ktorá bola dlhý čas oveľa bližšie  titulu, než Natália a nakoniec prehrala.”

Nepochybne možno konštatovať, že na takom skórovacom ihrisku, akým Nitra pre dlhých hráčov nepochybne je, dokážu viacerí naši hráči zahrať veľmi slušné a nízke skóre, samozrejme v prípade, že sa vyvarujú hry do rafov.

Nitra je v tejto chvíli za nami, no s väčšinou účastníkov sa uvidíme onedlho na Majstrovstvách Slovenska juniorov v Sedine, čo je typovo úplne iné ihrisko a preverí hráčov po každej stránke.

Výsledky muži:

  1. miesto Pavol Mach
  2. miesto Matěj Bača
  3. miesto Lukáš Zušták

Výsledky ženy:

  1. miesto Natália Hečková
  2. miesto Rebecca Hnidková
  3. miesto Ema Dobiášová
- Reklama -