Golfový rezort v Sedine hostil Medzinárodné juniorské majstrovstvá Slovenska. Naši golfisti sa na v silnej zahraničnej konkurencii nestratili a organizátori si počas troch dní poradili s chladnými ránami, obedňajšími horúčavami aj dažďom.

 „Šampionát sa odohral na veľmi dobre pripravenom ihrisku, ktoré hráčov preverilo. Počas troch dni sme zažili aj horúce a pokojné počasie, ale aj silný vietor a krátke, no veľmi intenzívne zrážky. Počas posledného dňa aj prerušenie hry kvôli búrke a posledných 5 flajtov sa dohralo až po prestávke. Všeobecne ale ihrisko a počasie predpovedali dobré výsledky, napokon však mladí hráči až tak výrazne ihrisko „nerozstrieľali“, zhodnotil organizáciu hlavný rozhodca Rastislav Michalák a pokračoval v hodnotení športových výkonov: „V súčte rán po troch dňoch sa len málo hráčov dostalo pod PAR ihriska. Naši golfisti sa v konkurencii nestratili a umiestnili sa vysoko aj v medzinárodných kategóriách. V niektorých kategóriách však Slováci neprešli cutom v počte potrebnom na vyhodnotenie národnej kategórie a museli byt do finálového dňa posunutí z miest pod čiarou cutu.“

?? V piatok sme spoznali nových národných šampiónov. Pozrite si fotografie z Medzinárodných juniorských majstrovstiev Slovenska v Sedine.

Uverejnil používateľ Slovenská golfová asociácia – SKGA Pondelok 19. augusta 2019

V Sedine medzi najlepšími juniormi nechýbala ani čerstvá víťazka St Andrews Junior Ladies’ Open 2019 Antónia Zacharovská a vo svojej kategórii opäť zvíťazila. „Antónia Zacharovská hrala vo svojej obvyklej pohode a vyrovnane. Úspechy tejto sezóny nesporne prispeli k jej dobrému výkonu. Táto hráčka v každom turnaji dokazuje, že patrí k tomu najlepšiemu, čo slovenský golf vo svojej histórii mal a má,“ povedal Michalák na adresu 16-ročnej Slovenky.

Víťazi kategórie U18 Ema DobiášováMatej Babic získali okrem titulu majster/majsterka Slovenska aj miestenku na prestížny turnaj The Duke of York Young Champions Trophy. Tento turnaj bude o necelý mesiac v severoírskom Royal Portrush  Už od roku 2001 ho organizuje syn kráľovnej Alžbety, vojvoda z Yorku – princ Andrew. „Postupujúcim na The Duke of York môžeme len zaželať rovné a presné rany a tiež, nech si maximálne užijú ihrisko, ktoré nedávno hostilo The Open. Je absolútne nádherné, ale náročné,“ odkázal Dobiášovej s Babicom za SKGA Rastislav Michalák.

Majstrami Slovenska sa stali:

Katarína Drocárová (Junior Ladies 21)
Ema Dobiášová (Junior Ladies 18)
Antónia Zacharovská (Girls 16)
Lukáš Ružek (Junior Men 21)
Matej Babic (Junior Men 18)
Tomáš Mičian (Boys 16)

- Reklama -