V dňoch 9. a 10. septembra sa koná tretí ročník turnaja Slovak Champioship Open v Penati Golf Resorte a opäť po roku sa hrá ihrisko Legend Course by Nicklaus Design. Samozrejme s najdlhšou jamkou PAR 6 a 716 metrov.

Momentálne 76. hráč sveta Rory Sabbatini bude súčasťou turnaja. Bude hrať dva hlavné kolá a predpoklad, že je kandidát na víťaza, asi nikto nespochybní. Lenže v kuloároch medzi profesionálmi sa chystá zaujímavá športová výzva. Kto porazí Roryho?

Rory bude mať určite zaujímavú konkurenciu, nakoľko bude hrať prvý súťažný turnaj na Slovensku. Samozrejme, že Rory chce pomôcť golfu na Slovensku, preto podpora tohto podujatia je významná pre všetkých zúčastnených, no najmä amatérov, ktorí budú mať Wild Card.

Najbližší turnaj pre amatérov sú Slovak Junior Amateur Championship, ktoré sa budú hrať v GR Sedin v termíne 14. – 16. 8. 2019. V Sedine teda pôjde aj o Wild Card. Na Majstrovstvách LGK v Lomnici si pôvodne vybojoval Wild Card maďarský hráč Csanyi Oliver, ktorý sa ale nemôže účastniť turnaja pre povinnosti v USA. Divokú kartu prenechal majstrovi LGK Matúšovi Maďarovi, ako druhému v poradí, čo akceptovalo vedenie turnaja.

Na Slovak Championship Open 2019 sa môžu prihlásiť profesionáli prostredníctvom tohto FORMULÁRA, ktorý splňuje zákonné povinnosti na Slovensku. Tešíme sa na slovenských profesionálov a samozrejme aj zahraničných, ktorí budú bojovať o Prize Money pre víťaza 2000 € a celkovú dotáciu 10000 € do 20. miesta.

Tento článok vám prinášame v spolupráci s PGA SK.

- Reklama -