Veľký slovenský golfový talent Adam Puchmelter sa tento týždeň zúčastnil poľskej túry Alior Bank PGA Polska Tour. Po finálovom kole, ktoré sa hralo 16. septembra 2019, skončil na delenom prvom mieste spolu s poľským kolegom Maxom Sałudom a Britom Mikeom O’Brienom. V play-off Puchmelter začal čarovať.

Turnaj sa uskutočnil v krásnom golfovom klube Klub Golfowy Lisia Polana neďaleko Varšavy a trval od 14. septembra do pondelka 16. septembra 2019.

Dogrywka 3 zawodników o zwycięstwo w Alior Bank PGA Polska Championship2019. Mike O’brienMax SałudaAdam Puchmelter

Uverejnil používateľ PGA Polska Pondelok 16. septembra 2019
Play-off zaznamenané naživo

Profesionálny slovenský golfista zahral na predposlednej 17. jamke vo finále birdie a O’Brien len bogey. Bogey na 18. jamke zakončil aj Poliak Sałuda. Tým sa dostali traja hráči na rovnakú líniu. Adamovi Puchmelterovi sa podarilo v play-off zvíťaziť a nechať Sałudu a O’Briena na delenom druhom mieste. Odniesol si tak trofej a šek na 7 000 PLN. Spoluhráči si museli rozdeliť sumu 4 500 PLN.

Zwycięzcą ostatniego w tym sezonie Alior Bank PGA Polska Tour został po dogrywce Słowak Adam Puchmelter, drugie miejsce…

Uverejnil používateľ PGA Polska Pondelok 16. septembra 2019

Veľkú trofej za prvé miesto v Order of Merit získal domáci golfista Max Sałuda. Na turnaji bodovali aj českí golfisti. Aleš Kořínek sa umiestnil na samostatnom 5. mieste, Marek Siakala na ôsmej pozícii.

Alior Bank PGA Polska Tour sa zúčastnili aj Slováci Michal Brezovský a Miroslav Gordan. Obaja s veľmi dobrým výsledkom. Brezovský na samostatnom 9. mieste (228) a Gordan na delenom 12. mieste (232).

Kompletné výsledky nájdete na tejto stránke.

- Reklama -