Rhys Enoch z Walesu prekvapujúco vyhral D+D REAL Slovakia Challenge. Poradie začal meniť najmä počas tretieho kola, kedy sa mu podarilo obsadiť druhé miesto za Holanďanom Dariusom van Drielom a zaostával o dva body.

Enochovi stačili vo štvrtom kole len 4 údery pod par na to, aby vyhral D+D REAL Slovakia Challenge 2019. Náskok mohol mať aj výraznejší, ale na 16. jamke mu ušla šťastena a druhýkrát v kole zahral bogey. Po šiestich birdie v kole skončil na celkovom výsledku -18 a náskokom jedného bodu pred druhým hráčom.

Ten pocit víťaza – Rhys Enoch

Druhé miesto s celkovým výsledkom 17 rán pod par patrí Joshovi Gearymu z Nového Zélandu. Za celé štyri dni zahral len dvakrát bogey a raz double bogey. Inak je jeho skórkarta plná birdie a parov. O tretie miesto sa delí Holanďan Lars van Mejiel a Angličan Dale Whitnell. Obaja s výsledkom -15.

Úžasný putt tretieho Larsa van Mejiela

Holandský hráč Darius van Driel pokazil štvrté kolo, ktoré zahral na 4 rany nad par ihriska. Aj napriek tomu, že posledné dni viedol leaderboard, skončil po finále až na delenom 8. mieste spolu so Španielom Ivanom Cantero Gutierrezom s výsledkom -12.

Slovakia Challenge: Pred finále dominuje Holandsko, útočí mladší Koepka (+video)

Hru počas nedeľného štvrtého kola poznačila aj búrka. Maršáli nechceli riskovať a prerušili hru. Český hráč Stanislav Matuš celý turnaj ukončil na desiatich ranách pod par ihriska. Štvrté kolo hral opäť veľmi dobre s výsledkom -2. Aj vďaka tomu je na delenom 18. mieste. O jednu pozíciu vyššie, ako jeho krajan Jan Cafourek s výsledkom -9. Ten zase zahral totožne ako Chase Koepka, mladší brat svetovej dvojky Brooksa Koepku.

Prize Money:

1. ENOCH Rhys – € 32,000
2. GEARY Josh – € 22,000
3. VAN MEIJEL Lars – € 13,000
3. WHITNELL Dale – € 13,000
5. PORTEOUS Garrick – € 8,133
5. ROUSSEL Robin – € 8,133
5. SJÖHOLM Joel – € 8,133
8. CANTERO GUTIERREZ Ivan – € 5,200
8. VAN DRIEL Darius – € 5,200

Kompletné výsledky a prize money tu.

- Reklama -