Po druhom dni D+D REAL Slovakia Challenge je pre slovenských golfistov tento turnaj ukončený. Ani jeden z ôsmich domácich hráčov neprešiel cutom. Česká republika bude sledovať ďalšie dva dni vďaka Matušovi a Cafourekovi.

Najbližšie ku cutu, ktorým neprešli hráči pod výsledok -2, bol Pavol Mach. Druhé kolo zahral s jednou ranou nad par, čím sa pripravil o postup a skončil tesne s výsledkom -1. S rovnakým výsledkom skončil Čech Filip Mruzek. S výsledkom +3 a 102. priečkou ho medzi Slovákmi nasledoval Adam Puchmelter. O bod horšie skončil Michal Brezovský.

Petrovi Valášekovi nevyšlo aj druhé kolo a výsledok zhoršil z +3 na +8, čím sa zapísal na delené 125. miesto. Z posledných priečok sa nepodarilo dostať Lukášovi Zušťákovi, Branislavovi Lučanskému a Sebastianovi Vidovi. Zušťák padol z výsledku +1 po prvom kole na +18. Vytrápil sa najmä na 13. a 14. jamke. Štvorparovú trinástku zahral až na 8 rán a ešte horšie to bolo na nasledujúcom trojpare, ktorú zahral na rovnaký počet úderov. Ján Friesz druhé kolo nedohral a turnaj skončil s výsledkom +22.

V čele leaderboardu je stále Holanďan Darius van Driel s celkovým výsledkom -11. Druhé kolo zahral na tri rany pod par ihriska a vytvoril si náskok dvoch rán pred deleným druhým miestom.

Kompletné výsledky nájdete tu.

- Reklama -