Po treťom kole D+D REAL Slovakia Challenge sa meno na prvej priečke nevymenilo. Stále rebríčku dominuje Holanďan Darius van Driel. Od druhého Rhysa Enocha z Walesu ho delia dva údery. Trojicu na špičke uzatvára opäť golfista s holandským občianstvom, 25-ročný Lars Van Meijel.

Prvý Darius van Driel zahral sobotné kolo na 5 úderov pod par. Celkovo je jeho výsledok zatiaľ -16. Pred finále však na tejto pozícii nie je neohroziteľný, nakoľko rozdiel oproti ostatným hráčom nie je neprekonateľný. Aj v poradí druhý Enoch v treťom kole dokázal svoju silu, keď zahral o dva body viac, ako van Driel. Pripísal si -7 a je na celkových -14.

Na delenom 4. mieste sa usídlil aj brat svetovej dvojky Chase Koepka. S priebežným výsledkom -12 môže ísť v bratových šľapajách a útočiť na víťazstvo. Zatiaľ má za sebou tri amatérske víťazstvá. Profesionálom sa stal v roku 2016. O miesto na 4. pozícii sa delí so Španielom Sebastianom Garciom Rodriguezom.

Veľmi dobre hrá tento víkend Čech Stanislav Matuš. Zatiaľ je na delenom 19. mieste a v treťom kole zahral -3. Celkovo je na -8. V sobotnom súperení zahral len tri bogey a päť birdie. Aj on má tak teoretickú šancu posúvať sa v rebríčku ešte vyššie. Z českých hráčov stále so cťou bojuje profesionál Jan Cafourek. Zatiaľ s výsledkom -3 a deleným 48. miestom.

Slovakia Challenge pre Slovákov skončil po druhom kole

Priebežné výsledky môžete sledovať tu.

- Reklama -