Prvé kolo D+D Slovakia Challenge ukázalo, že znalosť ihriska a miestne skúsenosti nie sú pre hráčov to najdôležitejšie. Podstatná je tiež skúsenosť z veľkej túry, pokora a vyrovnanosť. Ihsrisko Legend Penati Golf Resortu ukázalo svoje zuby a niektorým Slovákom a Čechom sa nepodarilo umiestniť na uspokojivých miestach.

Po prvom dni turnaja je na čele leaderboardu Holanďan Darius van Driel, ktorý má doteraz na svojom konte v rámci Challenge Tour a Alps Tour 5 profesionálnych víťazstiev. Do skórkarty si zapísal -8. Zahral až 9 birdie jamiek a jedno bogey na piatej jamke.

Druhé miesto od prvého oddeľujú dva body. Španielsky profesionálny hráč Samuel Del Val zahral kolo na -6 s čistou skórkartou a 6 birdie. S rovnakým konečným výsledkom skončil Angličan Jack Senior. Delené štvrté miesto obsadili zatiaľ ôsmi hráči s rovnakým výsledkom -5.

Najvyššiu pozíciu, delené 25. miesto, zo Slovenských a Českých hráčov sa podarilo získať Čechovi Stanislavovi Matušovi s troma ranami pod par. Zahral až 7 birdie jamiek, ale na 11., 12., 17. a 18. jamke sa musel uskromniť s bogey. O miesto sa delí aj so Španielom Borjom Virtom, ktorý bol označovaný za jedného z možných favoritov turnaja. Najúspešnejším Slovákom je zatiaľ amatérsky hráč Pavol Mach. Jaho výborný štart, kde na prvej, druhej a piatej jamke zahral birdie, mierne pokazilo bogey na 11. jamke. Kolo ale ukončil s pekným výsledkom dvoch rán pod par ihriska na delenom 43. mieste. O miesto na tejto pozícii sa mimo iných delí aj s francúzskym kolegom Antoinom Roznerom.

Svetový golf na Slovensku a kto sú hráči v poli

79. miesto patrí ďalším hráčom, medzi ktorými sa ukázal aj Nemec Marcel Siem. Ihrisko zahral na par. O bod horšie a s výsledkom +1 na 93. priečke skončil amatérsky hráč Lukáš Zušťák. Na dve rany nad par ihrisko zahral slovenský profesionál Adam Puchmelter. S výsledkom +3 ihrisko Legend zahrali Michal Brezovský a Peter Valášek. Brezovskému nepomohlo zlyhanie na 10. jamke s double bogey a Valášekovi zase popri dvoch bogey nevyšli jamky 8 a 17. Na oboch to bolo opäť double bogey.

Nepríjemná situácia nastala na chvoste tabuľky, kde nájdeme hneď troch slovenských hráčov – amatérov Branislava Lučanského (+11) a Sebastiana Vidu (+18) a profíka Jána Friesza (+14). Aj takýto výsledok prvého kola ukazuje, že je potrebná pokora a rešpekt aj pred domácim ihriskom. Slovákom samozrejme budeme držať palce, aby sa im v druhom kole podarilo vylepšiť výsledok tak, aby mali nádej prejsť cutom.

Kompletné výsledky prvého kola nájdete na tejto stránke.

- Reklama -