Po dvojročnej pauze sa vracia na Slovensko turnaj druhej najvyššej svetovej golfovej série Challenge Tour. Pod názvom D+D REAL Slovakia Challenge sa bude hrať na ihrisku Legend rezortu Penati od dnes, štvrtku 4., do nedele 7. júla a zúčastní sa ho tiež osem domácich hráčov v čele s profesionálom Petrom Valáškom. V hre bude 200.000 EUR. Víťaz získa 32.000 EUR.

Valášek je dlhodobo, ak nepočítame vlani naturalizovaného Roryho Sabbatiniho na PGA Tour, najlepším slovenským profesionálom a v roku 2017 si pripísal tiež prvý slovenský cut na Challenge Tour v histórii, keď prešiel do finálových kôl na Prague Golf Challenge na pražskej Zbraslavi. Potom uspel ešte v rovnakej sezóne v Španielsku na Open de Espaňa.

O rok neskôr Valáška napodobnil na Zbraslavi ďalší profesionál Adam Puchmelter, ktorý tiež nechýba na štartovnej listine turnaja na Penati. Zo slovenských profesionálov ich doplní ešte Ján Friesz a Michal Brezovský, ktorí na svoj prvý cut a tým pádom postup do finálových kôl na Challenge Tour čakajú.

Ďalší štyria slovenskí hráči sa rekrutujú z najlepších domácich amatérov. Tým najlepším je aktuálne Pavol Mach, ktorému patrí v svetovom rebríčku 339. miesto. Doplní ho Lukáš Zušťák, Sebastian Vida a Branislav Lučanský, ktorý sa v minulom týždni stal slovenským amatérskym majstrom v hre na rany.

Chcem zahrať čo najlepšie a uvidíme, na čo to bude stačiť.”

„Verím si. Neviem, prečo by som sa mal pozerať na cut. Ihrisko na Penati som išiel miliónkrát pod par, naposledy pred dvoma týždňami, kedy som si zaistil štart na tomto turnaji na akcii Penati Pro-Am Classic. Ihrisko Legend som vtedy obišiel za mínus pät. Prečo by som zrazu teraz mal premýšľať o tom, zahrať plus tri a mínus dva a bojovať o cut. Chcem zahrať čo najlepšie a uvidíme, na čo to bude stačiť,“ hovorí sebavedomo jeden z talentov slovenského golfu, pre ktorého ide o prvý štart na okruhu.

View this post on Instagram

????

A post shared by brano_lucansky (@brano_lucansky) on

Turnaja sa zúčastní tiež početná skupina českých hráčov, ktorých sa na Penati ukáže celkom dvanásť. Nechýba medzi nimi Filip Mrůzek, Stanislav Matuš, Jan Cafourek alebo bývalý futbalový brankár Aleš Kořínek. Celkom bude štartovať deväť českých profesionálov a traja amatéri vrátane Šimona Zacha, ktorý tento rok ukončil svoje štvorročné štúdium na zámorskej univerzite a za dva týždne prestúpi k profíkom. Zo zahraničných hráčov vyberme dvojnásobného tohtoročného šampióna z Challenge Tour Francúza Antoine Roznera, jeho krajana, trojnásobného víťaza z najvyššej European Tour a druhého z US Open 2010 Gregoryho Havreta alebo skúseného Nemca Marcela Siema (na titulnej fotografii), ktorý získal na European Tour už štyri tituly. Vstupné na turnaj je počas všetkých štyroch kôl zadarmo, finálové kolo bude vrcholiť v nedeľu okolo štvrtej hodiny popoludní.

Štartovné časy Slovákov vo štvrtok a piatok:

  • 7:30 z 1 (12:30 z 10) Pavol Mach (SVK, am.)
  • 8:30 z 10 (13:30 z 1) Peter Valášek (SVK)
  • 8:30 z 10 (13:30 z 1) Michal Brezovský (SVK)
  • 8:50 z 10 (13:50 z 1) Branislav Lučanský (SVK, am.)
  • 9:10 z 10 (14:10 z 1) Ján Friesz (SVK)
  • 9:20 z 10 (14:20 z 1) Lukáš Zušťák (SVK, am.)
  • 12:30 z 1 (7:30 z 10) Sebastian Vida (SVK, am.)
  • 13:40 z 10 (8:40 z 1) Adam Puchmelter (SVK)

Tlačová správa RELMOST, a.s.

- Reklama -