Tiger Woods nezvládol uspokojivo ani druhé kolo The Open a s celkovým výsledkom +6 ani zďaleka nedosiahol na cut, ktorý bol na hodnote až jednej rany nad par. Cutom neprešla ani svetová trojka Rory McIlroy, do ktorého tipéri na celom svete vkladali veľké nádeje.

Rory McIlroy zahral druhé kolo orpoti prvému omnoho lepšie. Ani výsledok druhého kola na 65 rán mu nestačil na pokorenie cutu, na ktorý potreboval ešte jednu ranu. Jeho konečný výsledok je tak na úrovni +2. McIlroy zahral výnimočne dobre najmä druhých deväť jamiek. Celkovo na ihrisku zvládol 7 birdie a o nepostúpení rozhodlo jedno bogey na 13. jamke.

Tiger Woods ukázal neistotu pri úderoch už v prvom kole, kde boli jeho problémy so stabilitou evidentné. Najskôr bolesti nepriznával, ale po druhom kole išiel s pravdou von. Zradil ho veľakrát operovaný chrbát. Bolesť sa mu vrátila v krížovej oblasti. “Nedarí sa mi hýbať tak, ako by som chcel,” priznal Tiger. Tiež pripustil, že tento stav už môže byť nezvratný a tým pádom jeho roky slávy môžu byť definitívne preč: “Absolvujem rôzne procedúry. Ale asi to takto už bude stále.” Určite mu nepomohlo ani to, že diváci dávajú najavo nespokojnosť s jeho výkonom. “Zahral som veľa zlých odpalov. Ľudia odchádzali preč. Snažil som sa. Výsledok +7 bol ale najlepší, aký som mohol zahrať,” vylial si Woods srdce ešte po prvom kole.

Cutom neprešli aj iné hviezdy. Po druhom kole to nedal napríklad ani šampión amerického majoru U.S. Open 2019 Gary Woodland, inžinier Bryson DeChambeau, Rafa Cabrera Bello, Ian Poulter, Phil Mickelson, C.T. Pan alebo Miguel Angel Jiménez.

Druhé kolo The Open Shanea Lowryho

Prvú priečku stále drží J.B. Holmes, ktorý sa o ňu ale už musí deliť s Shaneom Lowrym. Obaja majú zatiaľ 8 rán pod par. Sú na tom o jednu ranu lepšie ako dvaja hráči na delenom treťom mieste. Ruku si tam môžu podať Tommy Fleetwood a Lee Westwood.

Tommy Fleetwood na 2. kole The Open

Šťastie v kombinácii so schopnosťami zabezpečili slovenskému golfistovi Rorymu Sabbatinimu delenú 25. pozíciu a oproti prvému kolu sa prepadol o 5 miest. V druhom kole zahral prvú devinu v čistom pare, na druhej to boli dva birdie a jedno bogey. Priebežne má po dvoch kolách na konte dve rany pod par. Rovnako sú na tom napríklad aj Ernie Els a Thorbjørn Olesen.

The Open: Zázraky aj nešťastia. Prvé kolo nočnou morou pre Woodsa a McIlroya (+video)

Svetová dvojka Brooks Koepka sa prepadol o 5 pozící a je na delenom 8. mieste s výsledkom -5. O bod ho obehol skvelou hrou Justin Rose, ktorý poskočil na delené 5. miesto cez 11 priečok.

Kompletné a priebežné výsledky nájdete na tejto stránke.

- Reklama -