Legendárna trofej Claret Jug ostáva po tomto ročníku The Open v Írsku. Zvíťaziť sa podarilo domácemu 32-ročnému golfistovi Shane Lowrymu. Ide o jeho prvý úspech na major turnaji. To všetko zvládol s náskokom šiestich rán pred druhým Tommym Fleetwoodom. Slovenský hráč Rory Sabbatini skončil na krásnom 16. mieste s výsledkom -2.

Shane Lowry sa počas celého turnaja dokázal mimoriadne vysporiadať s búrlivým severoírskym počasím v Royal Portrush. Už po treťom kole si vytvoril pekný náskok štyroch rán, ktorú mu umožnil aj občasné chyby. Aj tak situáciu zvládal lešie ako ostatní hráči.

Diváci ho na poslednej 18. jamke v nedeľu privítali tak, ako sa patrí. Už bolo jasné, že na turnaji zvíťazí a dav si to náležite užíval. To, že ide o domáceho hráča, bol veľmi príjemný bonus a nadšenci na tribúnach to náležite ocenili. Finálny výsledok -15 nepokazilo ani 5 bogey a 4 birdie v jeho poslednom kole.

Druhé miesto so cťou získal 28-ročný Angličan Tommy Fleetwood s výsledkom -9. Jeho hra bola ohromujúco dobrá, ale na priame ohrozenie víťaza nestačila. Posledné kolo pokazil najmä na 14. jamke, kde zahral double bogey. Tretie miesto patrí americkému hráčovi Tonymu Finauovi, ktorý doteraz nehral najšťastnejší rok. Turnaj ukončil so siedmimi ranami pod par.

Delené štvrté miesto patrilo ďalším velikánom svetového golfu. Podelili sa oň už svetová jednotka Brooks Koepka a Lee Westwood. Obaja The Open zahrali na zhodný výsledok -6.

Blízko týchto hráčov skončil aj slovenský reprezentant s juhoafrickými koreňmi Rory Sabbatini. Delené 16. miesto s výsledkom -2 mu zabezpečilo postup vo svetovom rebríčku FedExCup o jednu pozíciu na 41. najlepšieho hráča sveta.