Kauza vznikla snahou pozostalých barmana Nicholasa Immesbergera obviniť žijúcu golfovú legendu Tigera Woodsa z jeho smrti. Stalo sa tak v následnosti na udalosti, ktoré mali za následok smrteľnú autonehodu. Obvinená bola tiež Woodsova priateľka Erica Harmanová.

10. decembra 2018 Immesberger, ktorý pracoval na Floride vo Woodsovom bare, šoféroval svoje auto v podnapitom stave. Po svojej zmene v reštaurácii ostal a popíjal. Woods bol oslobodený po argumentácii obhajoby tým, že v reštaurácii v ten večer ani nebol prítomný. Obžaloba argumentovala tým, že obaja spoločne už v minulosti spolu popíjali.

S nehodou však nemal nič spoločné. “Rozhodnutie bolo úrčite správne a úplne poukazuje na fakt, že pán Woods by nemal byť zaradený do súdneho procesu, pretože so smrťou pána Immesbergera nemal nič spoločné,” konštatoval Barry Postman, právnik Tigera Woodsa.

Postman ďalej argumentoval tým, že aj keď je celá situácia a nehoda tragická, môže za ňu len sám Immesberger a jeho vlastné rozhodnutia. Podľa zverejnených informácií bol v čase nehody v stave ťažke intoxikácie alkoholom. Navyše, v minulosti mal kvôli alkoholu už problémy.

- Reklama -